Trwa ładowanie...
do614nb

MON ws. wniosku o przesłuchanie ministra obrony (komunikat)

...

Share
do614nb

26.07. Warszawa - Rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej informuje:

W związku z wnioskiem mec. Rafała Rogalskiego, pełnomocnika sześciu rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej do Prokuratury o przesłuchanie Ministra B. Klicha informuję, że:

- Minister Obrony Narodowej 3 lutego 2010 roku, dzień po akceptacji przez Radę Ministrów planu pozyskania od PLL LOT samolotów dla zapewnienia czasowego transportu najważniejszych osób w Państwie do czasu zakupu nowych statków powietrznych, wydał decyzję "w sprawie zwiększenia możliwości transportu lotniczego dla najważniejszych osób w Państwie".

- Par. 1 tej Decyzji stanowi między innymi, że "nie ma możliwości zapewnienia na wymaganym poziomie przewozów i bezpieczeństwa realizacji zadań przez konstytucyjne organa państwowe". W oczywisty sposób fragment ten odnosi się do zabezpieczenia realizacji zadań konstytucyjnych, jakie spoczywają na tych osobach. Wyciąganie z niego wniosków, iż stan floty miałby rzekomo nie zapewniać bezpieczeństwa najważniejszym osobom w państwie jest nieuprawnioną manipulacją. W ustach prawnika, który w swoich wypowiedziach winien być precyzyjny, jest to szczególnie zadziwiające. Nasuwa się więc podejrzenie, że za wnioskiem mec. Rogalskiego kryją się intencje polityczne.

do614nb

- Jest sprawą oczywistą, że Minister Bogdan Klich stawi się na każde wezwanie Prokuratury i innych ciał uprawnionych do zbadania wszelkich powodów i przyczyn katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ tlom/

do614nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do614nb
do614nb