Trwa ładowanie...
d280unm

Moneta kolekcjonerska NBP poświęcona cichociemnym

Do kolekcjonerów trafi 15 tys. egzemplarzy srebrnej 10-złotówki. Od wtorku moneta jest dostępna w oddziałach okręgowych banku centralnego, w sklepie internetowym NBP oraz w sklepach numizmatycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Moneta kolekcjonerska NBP poświęcona cichociemnym
(Fot: NBP)
d280unm

Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monetę poświęconą cichociemnym. W ten sposób bank upamiętnia przypadającą dziś 75 rocznicę pierwszego zrzutu polskich spadochroniarzy, przeszkolonych w Wielkiej Brytanii.

Barbara Jaroszek z NBP powiedziała, że na awersie monety umieszczono wizerunek skoczka na tle rozłożonej czaszy spadochronowej. Na rewersie znajduje się odznaka spadochronowa z symbolem Polski Walczącej. Przedstawiono tam także symbolicznie 316 tak zwanych "ptaszków" - tak nazywano cichociemnych. Barbara Jaroszek podkreśla, że na monetach NBP są upamiętniane ważne osoby i wydarzenia.

Do kolekcjonerów trafi 15 tysięcy egzemplarzy srebrnej 10-złotówki. Od wtorku moneta jest dostępna w oddziałach okręgowych banku centralnego, w sklepie internetowym NBP oraz w sklepach numizmatycznych.

Kolejna emisja monet kolekcjonerskich NBP już 25 lutego. Tego dnia do obiegu zostaną wprowadzone dwie monety upamiętniające 200. rocznicę utworzenia Uniwersytetu Warszawskiego: złota o nominale 200 zł i srebrne 10 zł.

d280unm

Podziel się opinią

Share

d280unm

d280unm