Trwa ładowanie...

Moneta kolekcjonerska NBP poświęcona cichociemnym

Do kolekcjonerów trafi 15 tys. egzemplarzy srebrnej 10-złotówki. Od wtorku moneta jest dostępna w oddziałach okręgowych banku centralnego, w sklepie internetowym NBP oraz w sklepach numizmatycznych.
Share
Moneta kolekcjonerska NBP poświęcona cichociemnym
Fot: NBP
d3bwwmq

Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monetę poświęconą cichociemnym. W ten sposób bank upamiętnia przypadającą dziś 75 rocznicę pierwszego zrzutu polskich spadochroniarzy, przeszkolonych w Wielkiej Brytanii.

Barbara Jaroszek z NBP powiedziała, że na awersie monety umieszczono wizerunek skoczka na tle rozłożonej czaszy spadochronowej. Na rewersie znajduje się odznaka spadochronowa z symbolem Polski Walczącej. Przedstawiono tam także symbolicznie 316 tak zwanych "ptaszków" - tak nazywano cichociemnych. Barbara Jaroszek podkreśla, że na monetach NBP są upamiętniane ważne osoby i wydarzenia.

Do kolekcjonerów trafi 15 tysięcy egzemplarzy srebrnej 10-złotówki. Od wtorku moneta jest dostępna w oddziałach okręgowych banku centralnego, w sklepie internetowym NBP oraz w sklepach numizmatycznych.

Kolejna emisja monet kolekcjonerskich NBP już 25 lutego. Tego dnia do obiegu zostaną wprowadzone dwie monety upamiętniające 200. rocznicę utworzenia Uniwersytetu Warszawskiego: złota o nominale 200 zł i srebrne 10 zł.

d3bwwmq

Podziel się opinią

Share
d3bwwmq
d3bwwmq