Trwa ładowanie...
d4a91t9
d4a91t9

Monetia uruchomiła punkty obsługi płatniczej 24h na 6 przejściach granicznych

Warszawa, 19.11.2014 (ISBnews) - Monetia uruchomiła całodobowe punkty obsługi płatniczej kierowców ciężarówek na 6 wschodnich przejściach granicznych Polski. Kierowcy mogą w nich opłacić swoje rachunki, ale też wnieść opłaty graniczne, opłaty związane z przekroczeniem wagi ładunku czy ew. należności za przewinienia drogowe. Do końca roku liczba placówek Monetii wzrośnie o 25 - do 600 łącznie, poinformowała spółka.
Share
d4a91t9

Monetia utworzyła nowe placówki na 6 z 18 przejść granicznych na wschodzie naszego kraju. Są one głównie przeznaczone do obsługi płatności realizowanych przez zawodowych kierowców ciężarówek, dla których czas i bezpieczeństwo mają kluczowe znaczenie. W odróżnieniu od zwykłych punktów Monetii, te graniczne działają przez 24 godziny na dobę.

?Nowe placówki powstały z myślą o osobach, które wiele godzin spędzają w drodze, z daleka od centrów miast i bankomatów, a które muszą opłacać rachunki czy wypłacać gotówkę. Zwykle mogą to zrobić wtedy, gdy już większość punktów bankowych czy płatniczych jest zamknięta. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się otworzyć dla nich całodobowe placówki" - powiedział prezes Monetii Wojciech Jóźwiak, cytowany w komunikacie.

Dodał, że według statystyk ruch graniczny rośnie - z roku na rok naszą granicę przekracza o 10-15% ciężarówek więcej. Zewnętrzna granica UE charakteryzuje się największym natężeniem ruchu towarowego. W 2013 roku przekroczyło ją 2 mln ciężarówek, z czego najwięcej (1,1 mln) pojechała na Białoruś.

d4a91t9

Monetia umożliwia wypłatę potrzebnej kwoty z dowolnej karty płatniczej. Placówki są przygotowane do obsługi kierowców, ale mogą z nich korzystać wszyscy. W placówkach Monetii można także doładować kartę do telefonu komórkowego i odebrać międzynarodowy przekaz pieniężny realizowany w systemie Monetia24.pl.

Łącznie z nowo otwartymi placówkami sieć Monetii liczy 575 placówek. Do końca roku agencja będzie ich mieć 600.

Głównym akcjonariuszem Monetii jest TFI Capital Partners (60%), zaś do zarządu należy 40% udziałów.

(ISBnews)

d4a91t9

Podziel się opinią

Share
d4a91t9
d4a91t9