Trwa ładowanie...
d2c7g0k

Monnari będzie przekonywać sąd o zmianie upadłości na układową

10.8.Warszawa (PAP) - Sąd ogłosił upadłość obejmującą likwidację majątku spółki Monnari Trade. Spółka będzie przekonywać, że układ z wierzycielami jest możliwy - poinformował PAP...

d2c7g0k
d2c7g0k

10.8.Warszawa (PAP) - Sąd ogłosił upadłość obejmującą likwidację majątku spółki Monnari Trade. Spółka będzie przekonywać, że układ z wierzycielami jest możliwy - poinformował PAP Marek Banasiak, prezes Monnari.

"Nie czytałem jeszcze uzasadnienia sądu, ale zaskoczeniem jest dla mnie, że firma o tych rozmiarach i tej marce została pozbawiona prawa układania się z wierzycielami" - powiedział w rozmowie z PAP Marek Banasiak, prezes Monnari.

"Naszym zadaniem jest teraz przekonać sąd o zmianie upadłości z likwidacyjnej na układową, przekonać, że układ z wierzycielami jest możliwy" - dodał.

Poinformował, że spółka jest zaawansowana w pracach nad układem z bankami - wierzycielami.

d2c7g0k

"Będziemy chcieli spłacić wierzycieli. (...) Mamy prawie dogadany układ z bankami, choć oczywiście diabeł tkwi w szczegółach. Wydaje się jednak, że koszty likwidacji byłyby duże i część wierzycieli nie dostałaby nic albo bardzo niewiele" - powiedział Banasiak.

"Będziemy walczyć, by firma miała swoje miejsce na rynku giełdowym i rynku mody" - dodał.

Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia ogłosił w poniedziałek upadłość obejmującą likwidację majątku spółki Monnari Trade.

Postanowienie sądu uprawomocni się po siedmiu dniach.

d2c7g0k

Spółka w maju złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Tłumaczyła go pogarszającą się sytuacją finansową w okresie kryzysu oraz zakończeniem I kwartału 2009 roku stratą netto w wysokości około 13,9 mln zł.

Monnari informowało w czerwcu, że spółką zainteresowany jest fundusz CRG Capital, który mógłby w nią zainwestować 5-10 mln euro. Swoje zaangażowanie warunkował jednak przeprowadzeniem audytu i stworzeniem planu restrukturyzacyjnego. Due diligence Monnari fundusz rozpoczął na początku lipca.

"CRG Capital jest w trakcie prac związanych z due diligence. Są prawie na ukończeniu" - powiedział Banasiak.

"Proces restrukturyzacji prowadzimy już drugi miesiąc. W wyniku planowanej likwidacji części salonów, czyli zmniejszenia firmy potrzeby kapitałowe będą dużo mniejsze, więc pozyskanie kapitału nie jest teraz największym problemem" - dodał.

Poinformował, że spółką zainteresowany jest też inny inwestor.

Spółka jest w trakcie likwidowania części salonów Monnari oraz salonów Pabia.

Anna Pełka (PAP)

pel/ ana/

d2c7g0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c7g0k