Trwa ładowanie...
d2l6hau

Moody's przyznał P4 rating na poziomie B1 z pespektywą stabilną (popr.)

#W czwartym akapicie depeszy kwoty, które spółka planuje pozyskać z emisji obligacji, a także wartość obecnego zadłużenia i planowanej dywidendy omyłkowo podano w mln zł, zamiast...

Share
d2l6hau

W czwartym akapicie depeszy kwoty, które spółka planuje pozyskać z emisji obligacji, a także wartość obecnego zadłużenia i planowanej dywidendy omyłkowo podano w mln zł, zamiast w mld zł. #

22.01. Warszawa (PAP) - Agencja ratingowa Moody's przyznała rating CFR na poziomie B1 luksemburskiej spółce dominującej wobec P4, operatora sieci komórkowej Play - podała agencja w komunikacie.

Agencja przyznała również wstępny rating na poziomie B1 dla planowanej emisji zabezpieczonych obligacji P4 o wartości 630 mln euro oraz rating na poziomie B2 dla emisji niezabezpieczonych papierów o wartości 240 mln euro.

Perspektywy wszystkich ratingów są stabilne. Są to pierwsze oceny jakości kredytowej, jakie agencja Moody's przyznała spółce P4.

d2l6hau

Moody's podał w komunikacie, że przyznanie ratingów spółce P4 wynika z planowanej emisji obligacji wartych 3,7 mld zł, które mają zapewnić firmie środki na refinansowanie zadłużenia o wartości 2,5 mld zł oraz wypłatę 1,3 mld zł dywidendy. Około 560 mln zł z pozyskanych środków ma zostać wypłacone akcjonariuszom P4 jedynie po ziszczeniu się pewnych warunków. Warunków tych nie wymieniono w raporcie.

Agencja poinformowała, że przy ocenie kondycji finansowej P4 brała pod uwagę pozytywne czynniki, takie jak historyczny wzrost przychodów i udziału rynkowego spółki oraz spodziewane szybkie spłaty długów wynikające z poprawy przepływów pieniężnych. Jako ryzyka inwestycji w papiery dłużne P4 analitycy agencji wskazali natomiast relatywnie niewielką skalę biznesu spółki, koncentrację na rynku polskim, słabość modelu biznesowego opartego wyłącznie na usługach mobilnych oraz ekspozycję na ryzyko kursowe.

W poniedziałek agencja ratingowa Fitch podała, że spodziewa się nadać spółce P4 rating na poziomie B+ z pespektywą pozytywną. Agencja poinformowała również, że spodziewa się nadać rating BB- obligacjom zabezpieczonym, które zamierza wyemitować Play. Rating dla emisji niezabezpieczonych obligacji może być niższy, i ustalony na poziomie B-. (PAP)

kuc/ ana/

d2l6hau

Podziel się opinią

Share
d2l6hau
d2l6hau