Trwa ładowanie...
d3w6qtz
21-10-2016 15:40

Most drogowy z kompozytów FRP z nagrodą specjalną ARP za innowacyjny produkt

Warszawa, 21.10.2016 (ISBnews) - Most drogowy z kompozytów FRP zaprojektowany przez konsorcjum projektowe Com-bridge i wybudowany przez Mostostal Warszawa otrzymał nagrodę specjalną w kategorii Innowacyjny Produkt Roku od Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) - partnera strategicznego konkursu Dobry Wzór. W kategorii Wzór Roku 2016 nagrodę Ministerstwa Rozwoju otrzymała lokomotywa elektryczna E4MSU, zaprojektowana i wyprodukowana przez Newag, podała ARP.

d3w6qtz
d3w6qtz

W tegorocznej edycji konkursu przyznano 28 nagród.

"Agencja Rozwoju Przemysłu przyznała nagrodę Produkt Roku mostowi drogowemu z kompozytów, który jest efektem współpracy konsorcjum projektowego Com-bridge i wykonawcy Mostostalu Warszawa. Właśnie takie inicjatywy, gdzie efekt ma materialną postać, gdzie oprócz prac badawczych mamy ich realizację, budują potencjał nauki i przemysłu w Polsce. Na takie projekty łączące badania i ich wykorzystanie w praktyce, jako część Grupy PFR, jesteśmy otwarci" - powiedział prezes ARP Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.

Nagrodzony przez ARP most charakteryzuje lekka i szybka w montażu konstrukcja, której zastosowanie znacznie skraca czas budowy, ogranicza wpływ pogody na realizację prac oraz zwiększa bezpieczeństwo i długość użytkowania obiektów. Wykonawcą jest Mostostal Warszawa.

"To znakomity przykład tego, co może powstać, jeśli nauka i przemysł połączą swoje siły. Doskonale widać to przy okazji współpracy konsorcjum z Politechnikami: Warszawską i Rzeszowską. W jej efekcie powstał świetny, innowacyjny projekt, zrealizowany na początku tego roku w podkarpackiej miejscowości Błażowa" - podkreślił Chludziński.

d3w6qtz

Organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, którego większościowym udziałowcem jest ARP S.A., konkurs Dobry Wzór ma 23-letnią tradycję. Zespół wybiera produkty i usługi wyróżniające się niebanalnym wzornictwem i dostępnością na rynku polskim. W tym roku eksperci Instytutu znaleźli na rynku 1694 produkty, spośród których do konkursu zgłoszono rekordową liczbę - 222 produktów, spełniających kryteria konkursu "Dobry wzór". Jury wyłoniło 136 finalistów.

Nagrody w konkursie Dobry Wzór przyznawane są w dziesięciu kategoriach: dom, praca, strefa publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały produkcyjne, a także transport i komunikacja oraz moda i akcesoria, które są nowością w tegorocznej edycji.

(ISBnews)

d3w6qtz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w6qtz