Trwa ładowanie...
d1w9aun

MPiPS: rozporządzenie ws. wynagradzania w więziennictwie (komunikat)

...

Share
d1w9aun

11.10. Warszawa - Biuro Prasowe MPiPS informuje:

Rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w niektórych jednostkach organizacyjnych resortu sprawiedliwości.

Projekt z 4 października 2011 r.

Minister sprawiedliwości zwrócił się do ministra właściwego do spraw pracy o zmianę dotychczasowego zakresu podmiotowego rozporządzenia, polegającą na zredukowaniu liczby stanowisk pracy, na których zatrudnieni pracownicy wynagradzani są zgodnie z przepisami rozporządzenia, wydanego na podstawie art. 773 par. 1 Kodeksu pracy.

d1w9aun

Projektowane zmiany dotyczą niektórych pracowników cywilnych więziennictwa zatrudnionych w: Centralnym Zarządzie Służby Więziennej, okręgowych inspektoratach Służby Więziennej, Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej, ośrodkach szkolenia Służby Więziennej, ośrodkach doskonalenia kadr Służby Więziennej oraz aresztach śledczych i zakładach karnych.

Powyższe zmiany wynikają z faktu, iż z dniem 1 stycznia 2012 r. wejdą w życie przepisy rozporządzeń Rady Ministrów, na mocy których pracownicy cywilni więziennictwa - objęci aktualnie przepisami nowelizowanego rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej - z wyłączeniem pracowników obsługi, będą zatrudniani i wynagradzani na zasadach przewidzianych dla pracowników urzędów państwowych niebędących członkami korpusu służby cywilnej.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2012 r. Rozporządzenie zawiera 2 załączniki z tabelami zaszeregowania. Rozporządzenie zostało skierowane do uzgodnień zewnętrznych. Projekt rozporządzenia znajduje się w BIP MPiPS pod adresem: http://www.mpips.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnych/projekty-rozporzadzen-i-zarzadzen/prawo-pracy/ozporzdzenieinistraracyiolitykipoecznejzmieniajcerozporzdzeniewsprawiewarunkwwynagradzaniazapraciprzyznawaniainnychwiadczezwizanychzpracdlapracownikwzatrudnionychwniektrychjednostkachorganizacyjnychresortusprawiedliwoci/

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1w9aun
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9aun
d1w9aun