Trwa ładowanie...
firma
20-05-2009 14:45

MRR: od wakacji niektóre szkolenia dla małych firm za darmo

Od przełomu lipca i sierpnia firmy
zatrudniające mniej niż 50 osób nie będą musiały mieć wkładu
własnego, żeby korzystać ze szkoleń dla swoich pracowników w
ramach programów unijnych - poinformował dyrektor
Paweł Chorąży z resortu rozwoju.

MRR: od wakacji niektóre szkolenia dla małych firm za darmoŹródło: Jupiterimages
d3usln7
d3usln7

Od przełomu lipca i sierpnia firmy zatrudniające mniej niż 50 osób nie będą musiały mieć wkładu własnego, żeby korzystać ze szkoleń dla swoich pracowników w ramach programów unijnych - poinformował dyrektor Paweł Chorąży z resortu rozwoju.

Chodzi o szkolenia podnoszące lub zmieniające kwalifikacje pracowników, organizowane przez firmy doradcze, szkoleniowe i organizacje pozarządowe w ramach unijnego programu Kapitał Ludzki.

_ Już dzisiaj niektóre regiony stwarzają taką możliwość najmniejszym firmom w ramach swoich programów, od przełomu lipca i sierpnia będzie to także możliwe w ramach programów dla przedsiębiorców, realizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości _- podkreślił Chorąży.

Ponadto, od IV kwartału tego roku, swoich pracowników będą mogły też przekwalifikowywać firmy znajdujące się w trudnej sytuacji ekonomicznej w powodu kryzysu. Chodzi o firmy, których kondycja pogorszyła się po 1 lipca 2008 roku. Do tej pory ze szkoleń dla pracowników refundowanych z unijnych funduszy mogły korzystać tylko firmy na bieżąco regulujące swoje zobowiązania.

d3usln7

Także w przypadku firm w trudnej sytuacji ekonomicznej, pomoc pokryje 100 proc. kosztów szkoleń - zaznaczył Chorąży.
_ Firma w tarapatach będzie mogła otrzymać nawet 500 tys. euro na podniesienie lub zmianę kwalifikacji swoich pracowników _ - dodał. Środki te będą mogły być też przeznaczone na doradztwo dla zwalnianych pracowników.

Jednak tak duża zmiana w programie wymaga tzw. notyfikacji, czyli akceptacji Komisji Europejskiej. Spodziewamy się, że uzyskamy ją pod koniec trzeciego kwartału tego roku, dopiero potem zmiany te będą mogły wejść w życie" - powiedział dyrektor.

d3usln7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3usln7