Trwa ładowanie...
budżet
06-05-2011 13:25

MRR: w latach 2014-20 Polska powinna dostać z UE ok. 67 mld euro

Uważamy, że w nowej unijnej perspektywie na lata 2014-2020 Polska powinna dostać podobną kwotę, co w latach 2007-2013 - powiedział dziennikarzom wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło. Na lata 2007-13 Bruksela przyznała nam 67 mld euro.

Share
MRR: w latach 2014-20 Polska powinna dostać z UE ok. 67 mld euroŹródło: Jupiterimages
d2hvxey

Wiceminister otwierał w piątek w Warszawie IV Forum Funduszy Europejskich.

Pytany przez dziennikarzy o stopień wykorzystania unijnego dofinansowania wyjaśnił, że od kiedy uruchomiono w Polsce fundusze europejskie, zakończyliśmy i rozliczyliśmy 90 tys. inwestycji, a 60 tys. projektów jest w toku.

- Nie ma takiej możliwości, by Polska straciła jakieś unijne pieniądze. Stary budżet (na lata 2004-2006 - PAP) wykorzystaliśmy w całości, natomiast w tej perspektywie mamy zarezerwowane już 80 proc. środków - powiedział Zdziebło. Wyjaśnił, że o pieniądze można jeszcze się ubiegać z Europejskiego Funduszu Społecznego czy programu Innowacyjna gospodarka. - To dlatego, że te programy zostały tak rozplanowane, by beneficjenci mogli się ubiegać o wsparcie przez cały czas ich trwania - powiedział wiceminister.

d2hvxey

Dodał, że przez urzędników z Brukseli Polska stawiana jest jako wzór, jak powinno się ubiegać o unijne dofinansowanie i jak je wykorzystywać.

W ramach IV Forum na warszawskiej Agrykoli przez dwa dni będzie działało miasteczko funduszy, w którym odwiedzający będą mogli uzyskać informacje o unijnych programach. - Można tu zobaczyć w praktyce, jak to wszystko działa - zapowiedział Zdziebło.

Przedstawiciele resortu rozwoju regionalnego informują, że w miasteczku funduszy piątek jest dniem edukacyjnym, a sobota - bardziej rozrywkowym. Odwiedzający miasteczko mogą uczestniczyć w konkursach i pokazach, zapoznać się z działaniem funduszy w regionach i poznać inwestycje, które zostały zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

d2hvxey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvxey
d2hvxey