Trwa ładowanie...
d3xrqrr

MS: minister sprawiedliwości zawiesił komornika Ryszarda M. (komunikat)

...

Share
d3xrqrr

23.01. Warszawa - MS informuje:

Informujemy, że dzisiaj (23 stycznia 2013 roku) Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin podpisał postanowienie o zawieszeniu w czynnościach Pana Ryszarda M., komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy - Śródmieścia w Warszawie. Powodem decyzji Ministra Sprawiedliwości jest postępowanie karne prowadzone przeciwko komornikowi przez Prokuraturę Rejonową w Sochaczewie, która 22 stycznia 2013 r. przedstawiła Ryszardowi M. zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. Ryszard M. będzie zawieszony w swoich czynnościach do czasu wyjaśnienia sprawy.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z art. 15 ust. 1 pkt 1 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, Minister Sprawiedliwości zawiesza komornika w czynnościach, jeżeli przeciwko komornikowi jest prowadzone postępowanie o umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Jak wynika z doniesień medialnych Ryszard M. zajął konto niewłaściwej osoby identyfikując ją tylko na podstawie imienia i nazwiska. W efekcie tej pomyłki ciężko chora kobieta została pozbawiona prawie 30 tys. złotych.

d3xrqrr

Informujemy także, że czynności komornicze podejmowane przez Ryszarda M. są obecnie analizowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i w najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja o ewentualnym wszczęciu wobec niego postępowania dyscyplinarnego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3xrqrr

Podziel się opinią

Share
d3xrqrr
d3xrqrr