Trwa ładowanie...
d3lhfwj

MS: porozumienie o pracy skazanych na rzecz społeczeństwa (komunikat)

...

Share
d3lhfwj

22.09. Warszawa - MS informuje:

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - Stanisław Chmielewski oraz Dyrektor Generalny Służby Więziennej - gen. Jacek Włodarski wzięli dzisiaj udział w uroczystości podpisania Porozumienia o pracy skazanych na rzecz społeczeństwa.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie.

Porozumienie podpisali Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie ppłk Anna Osowska Rembecka oraz burmistrzowie siedmiu warszawskich dzielnic: Mokotowa, Ursynowa, Żoliborza, Bemowa, Pragi Południe, Targówka i Wawra, a także burmistrzowie Łomianek i Ząbek.

d3lhfwj

W towarzyszącym podpisaniu porozumienia spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy aresztów śledczych i zakładów karnych z terenu Warszawy oraz specjaliści do spraw penitencjarnych, ochronnych i spraw zatrudnienia.

Celem współpracy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, urzędów dzielnic m.st. Warszawy oraz urzędów miasta Łomianek i Ząbek będzie przede wszystkim kierowanie skazanych odbywających kary pozbawienia wolności w warszawskich jednostkach penitencjarnych do wykonywania prac doraźnych na rzecz społeczności lokalnych, związanych z zapobieganiem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych oraz miejscowych zagrożeń dla życia, zdrowia osób i ich mienia, a także wykonywanie krótkotrwałych prac organizacyjno - porządkowych.

Służba Więzienna od dawna wychodzi naprzeciw potrzebom społeczeństwa. Na terenie Warszawy i sąsiadujących z nią miast jest wiele do zrobienia. Szereg prac porządkowych, drobne naprawy i remonty można powierzyć skazanym, z korzyścią dla społeczeństwa, środowiska i samych skazanych.

Nieodpłatna praca skazanych to dobra metoda resocjalizacji, wzbudza poczucie wartości, odpowiedzialności, kształtuje pozytywne postawy, przyczynia się do zmiany.

d3lhfwj

To niezwykle cenna inicjatywa, dająca korzyści wszystkim stronom porozumienia, miastom, dzielnicom i skazanym. Dzięki niej skazani mogą brać udział w życiu społecznym, pracować dla społeczeństwa, dla ludzi potrzebujących pomocy. Już dziś więźniowie w hospicjach, domach pomocy społecznej, opiekując się chorymi i niepełnosprawnymi udowadniają, że warto dać im szansę. Pracują, uczą się i pomagają. Stają się lepsi - powiedział Stanisław Chmielewski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ akuc/

d3lhfwj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lhfwj