Trwa ładowanie...
d4d975x

MS ws. udziału min. Kwiatkowskiego w uroczystości w Łodzi (komunikat)

...

d4d975x
d4d975x

14.10. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

- Ważnym zadaniem, jakie stoi obecnie przez Służbą Więzienną jest jej modernizacja - powiedział dzisiaj minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. - Pierwsze decyzje w tym zakresie zostały już podjęte - dodał.

Krzysztof Kwiatkowski wziął udział w uroczystości nadania sztandaru Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Łodzi.

W trakcie spotkania minister przypomniał o zaplanowanym wieloletnim "Programie modernizacji Służby Więziennej w latach 2012-2016".

d4d975x

- Przyjęty plan ma na celu przede wszystkim istotną poprawę skuteczności działania Służby Więziennej, co w konsekwencji wpłynie na wzrost zapewnienia bezpieczeństwa państwa i obywateli - powiedział Krzysztof Kwiatkowski. - Przeznaczenie w ciągu pięciu lat z budżetu państwa odpowiednich środków na realizację programu zapewni unowocześnienie wyposażenia i sprzętu oraz obiektów infrastruktury. Nowoczesny sprzęt i infrastruktura techniczna to bowiem zasadnicze i niezbędne elementy warunkujące sprawne i skuteczne realizowanie zadań nałożonych na Służbę Więzienną - dodał minister sprawiedliwości.

W ramach programu planowane jest m.in. wprowadzenie do ochrony jednostek organizacyjnych więziennictwa nowoczesnych rozwiązań, w tym zintegrowanych systemów elektronicznego zabezpieczenia. Konieczność modernizacji zabezpieczeń techniczno-ochronnych w zakładach karnych i aresztach śledczych wynika m.in. z faktu ich znacznego wyeksploatowania, a niekiedy niespełniania wymogów stawianych tym urządzeniom.

Ponadto, ogłoszona w styczniu 2010 r. przez ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego reforma więziennictwa spowodowała, że głównym celem stało się wzmocnienie ochrony wewnętrznej. Zadanie to realizowano poprzez wprowadzenie w zakładach karnych i aresztach śledczych elektronicznych systemów zabezpieczeń, które pozwoliło na likwidację posterunków uzbrojonych, wycofanie z systemu ochrony psów służbowych oraz likwidację nieefektywnych posterunków (np. obsługa kraty). Kontynuację tych przedsięwzięć planuje się również w ramach programu, a pozyskane w ten sposób etaty przeznaczone zostaną do wzmocnienia ochrony wewnętrznej.

W ramach programu planuje się również np. zakup urządzeń wspomagających stosowanie elektronicznych zabezpieczeń i wpływających na poziom bezpieczeństwa jednostek organizacyjnych Służby Więziennej, takich jak: bramowe wykrywacze metali, urządzenia rentgenowskie do kontroli paczek i bagaży, urządzenia do wykrywania narkotyków i materiałów wybuchowych. W celu poprawy bezpieczeństwa pożarowego planuje się zakup systemów sygnalizacji pożaru, motopomp pożarniczych oraz urządzeń ratowniczych, w szczególności do cięcia i rozpierania.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/ mhr/

d4d975x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d975x