Trwa ładowanie...
d35b17j

MSP jest za tym, by spółki chemiczne wypłaciły dywidendę za '08

21.5.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa jest za tym, aby
spółki chemiczne wypłaciły dywidendę z zysku netto za 2008 rok. Na
przełomie maja i czerwca zapadnie decyzja,...

Share
d35b17j

21.5.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa jest za tym, aby spółki chemiczne wypłaciły dywidendę z zysku netto za 2008 rok. Na przełomie maja i czerwca zapadnie decyzja, co do IPO Zakładów Azotowych w Kędzierzynie - poinformował wiceminister skarbu Krzysztof Żuk.

"Komitety dywidendowe pracują i oceniają każdą spółkę oddzielnie, ale generalnie mogę powiedzieć, że jesteśmy za dywidendą ze spółek chemicznych" - powiedział dziennikarzom w czwartek wiceminister Żuk.

Żuk poinformował ponadto, że na przełomie maja i czerwca zapadnie decyzja, czy przeprowadzić ofertę publiczną Zakładów Azotowych w Kędzierzynie.

d35b17j

"Na przełomie maja i czerwca będzie kierunkowa decyzja dotycząca IPO Kędzierzyna. Obecnie dyskutujemy, jaki scenariusz wybrać. Nafta Polska spotyka się z doradcami" - powiedział wiceminister Żuk.

MSP od dłuższego czasu chce wprowadzić na giełdę zakłady z Kędzierzyna. Zdaniem części specjalistów proces upublicznienia może opóźnić jednak planowane na drugą połowę 2009 roku pozyskanie inwestora branżowego dla grupy chemicznej, w skład której wchodzą Ciech oraz Zakłady Azotowe z Tarnowa i Kędzierzyna. (PAP)

pel/ pr/ gor/

d35b17j

Podziel się opinią

Share
d35b17j
d35b17j