Trwa ładowanie...
d3iwoo9

MSP liczy na duże zainteresowanie inwestorów ofertą GPW (opis)

...

d3iwoo9

14.10. Warszawa (PAP) - Minister skarbu liczy na duże zainteresowanie inwestorów ofertą akcji Giełdy Papierów Wartościowych.

"Myślę, że zainteresowanie Giełdą będzie duże, tym bardziej, że taka oferta w Polsce już się nie powtórzy, bo to jest bardzo atrakcyjna oferta, a poza tym już drugi raz nie będziemy wprowadzać Giełdy na giełdę" - powiedział podczas konferencji prasowej minister skarbu Aleksander Grad.

W piątek rozpocznie się roadshow GPW.

"W piątek zaczynamy roadshow w Warszawie, a od wtorku poza granicami Polski. Chcemy dotrzeć do wszystkich wielkich centrów finansowych na świecie, na trzech kontynentach. (...) Chcemy, by inwestorzy na świecie zapamiętali Giełdę i by stała się nie tylko giełdą regionalną, ale globalną" - powiedział Krzysztof Walenczak, wiceminister skarbu.

d3iwoo9

Skarb Państwa zaoferuje do 26.786.530 akcji serii B o wartości nominalnej 1,00 zł każda. Reprezentują one do 63,82 proc. kapitału zakładowego spółki.

W zależności od popytu inwestorom indywidualnym zaoferowane zostanie od 25 do 30 proc. akcji.

Prospekt zakłada, że każdy inwestor indywidualny ma możliwość złożenia tylko jednego zapisu. Zapis powinien opiewać na minimum 10 akcji i nie więcej niż 100 akcji. Jeśli inwestorzy indywidualni złożą łącznie zapisy przekraczające liczbę akcji przeznaczonych do przydziału tej grupie inwestorów, ustalona zostanie maksymalna liczba akcji, jaka może zostać przydzielona na jeden zapis.

Zapisy na akcje GPW dla inwestorów indywidualnych odbędą się w dniach 18-27 października, dla inwestorów instytucjonalnych od 29 października do 3 listopada.

d3iwoo9

Harmonogram oferty przewiduje, że budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w dniach 15-28 października.

28 października zostanie ustalona ostateczna liczba akcji sprzedawanych oraz liczba akcji oferowanych w poszczególnych transzach. W tym dniu zostanie podana także cena sprzedaży dla inwestorów indywidualnych i cena sprzedaży dla inwestorów instytucjonalnych.

Debiut GPW na giełdzie ma nastąpić 9 listopada.

Globalnymi koordynatorami oferty publicznej Giełdy Papierów Wartościowych zostali Citi, JP Morgan, Goldman Sachs oraz UBS.

PKO BP jest oferującym i współprowadzącym księgę popytu.

Współprowadzącymi księgę popytu są także IPOPEMA Securities, KBC oraz Societe Generale, a współmenedżerami, którzy będą wspierać regionalne działania promocyjne: DM BOŚ, DM Alior Bank, DM Banco Espirito Santo Polska, IDM SA, Wood&Company.(PAP)

pel/ bas/ asa/

d3iwoo9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iwoo9