Trwa ładowanie...
d2mn1gd

MSP nie porozumiało się z Lenteksem ws. prywatyzacji Gamratu

12.08. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa nie porozumiało się z Lenteksem w sprawie prywatyzacji Zakładów Tworzyw Sztucznych "Gamrat" - poinformował resort w...

Share
d2mn1gd

12.08. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa nie porozumiało się z Lenteksem w sprawie prywatyzacji Zakładów Tworzyw Sztucznych "Gamrat" - poinformował resort w komunikacie.

"Minister Skarbu Państwa informuje, iż w dniu 11 sierpnia 2010 r. bezskutecznie upłynął termin wyłączności negocjacyjnej przyznanej spółce Zakłady LENTEX S.A. z siedzibą w Lublińcu w procesie prywatyzacji spółki Zakłady Tworzyw Sztucznych "Gamrat" S.A. z siedzibą w Jaśle, w związku z wycofaniem się inwestora z warunków oferty wiążącej" - napisano w komunikacie resortu.

Na początku maja Lentex złożył ofertę wiążącą na zakup Gamratu. Z końcem maja firma dostała od MSP czterotygodniową wyłączność na negocjacje w sprawie kupna spółki.

MSP planuje sprzedać akcje stanowiące 85 proc. kapitału akcyjnego Gamratu.

d2mn1gd

Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest produkcja i sprzedaż wyrobów z tworzyw sztucznych (z PVC i PE) dla potrzeb budownictwa.

MSP podało, że sytuacja finansowa spółki Gamrat jest stabilna. Firma od siedmiu lat notuje pozytywny wynik finansowy, jedynie w 2009 roku wyniki były słabsze od oczekiwań, choć ciągle na plusie, z uwagi na ogólnoświatowy kryzys.

W 2009 roku prywatyzowana spółka miała 195 mln zł przychodów, 21 mln zł EBITDA i 4,1 mln zł zysku netto.

Gamrat ma 20 proc. udział w rynku systemów rynnowych, 40 proc. udział w wykładzinach obiektowych, w systemach instalacyjnych PVC - 10 proc., a w systemach instalacyjnych PE - 30 proc. (PAP)

pel/ jtt/

d2mn1gd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mn1gd
d2mn1gd