Trwa ładowanie...
d3lh0wb

MSP nie widzi zagrożenia dla projektu budowy bloków w Elektrowni Opole

27.09. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa nie widzi zagrożenia dla realizacji projektu budowy bloków w Opolu. Resort spodziewa się, że formalne rozpoczęcie budowy nastąpi...

Share
d3lh0wb

27.09. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa nie widzi zagrożenia dla realizacji projektu budowy bloków w Opolu. Resort spodziewa się, że formalne rozpoczęcie budowy nastąpi przed 15 grudnia - poinformował podczas piątkowej konferencji minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

"W sprawie budowy bloków w Opolu, trwają tam prace nad porozumieniem się konsorcjantów i wydaje mi się, że w najbliższych dniach będziemy mieli pełny raport" - powiedział Karpiński.

"Nie widzę zagrożenia dla tego projektu. Obecnie mamy czas na formalne uruchomienie prac do 15 grudnia, myślę, że będziemy to mogli zrealizować wcześniej" - dodał.

d3lh0wb

Na pytanie o rozmowy Polimeksu z wierzycielami, minister odpowiedział: "Jestem realistą z dozą optymizmu, choć jest to trudny projekt. Polimex to spółka o potężnych kompetencjami i wraz z ARP będzie dokładać wszelkich starań, aby zażegnać negatywne scenariusze dla spółki".

Rozbudowę należącej do PGE elektrowni Opole o dwa nowe bloki na węgiel kamienny o mocy po 900 MW za ponad 11,5 mld zł brutto ma zrealizować konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostal i Mostostalu Warszawa.

W połowie sierpnia PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka zależna PGE, podpisała aneks do umowy ze spółkami Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa w sprawie warunków wydania polecenia rozpoczęcia prac przy budowie bloków. Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, w tym przedstawione zostaną gwarancje wykonania umowy, PGE GiEK planuje wydać pozwolenie rozpoczęcia prac 15 grudnia 2013 roku.

Polimex-Mostostal informował wcześniej, że prowadzi rozmowy z wierzycielami ws. zmiany umowy restrukturyzacyjnej i liczy, że zakończą się one do końca września. (PAP)

kuc/ jtt/

d3lh0wb

Podziel się opinią

Share
d3lh0wb
d3lh0wb