Trwa ładowanie...
d2ffw3p

MSP: Rada Nadzorcza Polskich Inwestycji Rozwojowych w komplecie (komunikat)

...

d2ffw3p
d2ffw3p

14.04. Warszawa - MSP informuje:

11 kwietnia 2014 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało panią Lucynę Stańczak-Wuczyńską w skład Rady Nadzorczej Polskich Inwestycji Rozwojowych S.A. Tym samym, zgodnie ze statutem Spółki, jej Rada Nadzorcza liczy 9 członków a większość, w liczbie 5, stanowią członkowie niezależni.

Lucyna Stańczak-Wuczyńska od 6 lat jest Dyrektorem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Polsce. Z sektorem bankowym związana od ponad 20 lat. Pracowała w bankach komercyjnych - Credit Lyonnais i ABN Amro, a przez ostatnie 13 lat w EBOR. W swojej karierze zawodowej zajmowała różne stanowiska począwszy od Corporate Banking, Corporate Finance i Structured Finance. W EBORze, jako Senior Banker zajmowała się inwestycjami w sektorach energetycznym i infrastrukturalnym. Nadzoruje inwestycje kapitałowe i dłużne w sektorach finansowym, private equity i korporacyjnym. W zakresie inwestycji EBORu w Polsce odpowiada za zarządzanie portfelem o wartości ponad 3 miliardów euro.

-Polskie Inwestycje Rozwojowe to innowacyjny i bardzo ważny projekt. Inwestycje kapitałowe przygotowywane przez PIR dowodzą, że mamy realną szansę wpłynąć na przyspieszenie rozwoju gospodarczego w Polsce i na pełniejsze wykorzystanie majątku Skarbu Państwa w kluczowych projektach infrastrukturalnych. Czuję się zaszczycona mogąc brać udział w tym przedsięwzięciu - tak Lucyna Stańczak-Wuczyńska komentuje swoje powołanie.

d2ffw3p

- PIR to obok BGK filar programu Inwestycje Polskie, który pozwala wykorzystać prywatyzację, jako źródło kapitału na nowe inwestycje realizowane z myślą o przyszłych pokoleniach. Cały zespół PIR-u, jak i członkowie Rady Nadzorczej, to wysokiej klasy specjaliści z doświadczeniem biznesowo-inwestycyjnym. Dołącza do niego kolejna osoba o cennych kwalifikacjach zdobytych podczas pracy w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Wierzę, że taka drużyna z sukcesem będzie wdrażać nowe projekty, które pobudzą inwestycje infrastrukturalne naszego kraju - powiedział Paweł Tamborski, wiceminister Skarbu Państwa.

Lucyna Stańczak-Wuczyńska jest absolwentem wydziału Finansów i Statystyki Szkoły Głównej Handlowej oraz absolwentem Advanced Post-Graduate Economic Studies "College of Europe" w Brugii. Zasiada w radach nadzorczych Alior Bank, Grupa Awbud i Polkomtel (w roli obserwatora).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

d2ffw3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ffw3p