Trwa ładowanie...
d4g8lfh

MSW: spotkanie ministra Cichockiego z komendantem głównym policji (komunikat)

...

Share
d4g8lfh

06.02. Warszawa - MSW informuje:

Dziś (6 lutego br.) minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki spotkał się z komendantem głównym policji nadinspektorem Markiem Działoszyńskim, który przekazał szefowi MSW informacje w sprawie działań policji podejmowanych w związku z poszukiwaniem półrocznej Magdy.

Minister Jacek Cichocki od początku był informowany przez komendanta głównego policji o działaniach policji. Informacje, które otrzymywał minister nie naruszały dobra prowadzonego postępowania. Komendant główny policji przekazał ministrowi Jackowi Cichockiemu, że policja już od pierwszych chwil od zgłoszenia zaginięcia półrocznej Magdy podjęła natychmiastowe czynności w celu odnalezienia dziecka. Od początku również policja przyjęła różne wersje wydarzeń, które były równolegle badane i sprawdzane. Mimo przyjętych różnych scenariuszy wydarzeń, policji w pierwszych chwilach zależało przede wszystkim na odnalezieniu dziewczynki. Równoległe do prowadzonych poszukiwań, policja pracowała nad poszczególnymi wersjami zdarzenia. Żadna z przyjętych wersji wydarzeń nigdy nie została przez policję odrzucona.

d4g8lfh

Minister Jacek Cichocki dobrze ocenił objęcie tej sprawy bezpośrednim nadzorem przez komendanta głównego policji, jak również wysłanie z Komendy Głównej Policji ekspertów z biura kryminalnego i kryminalistyki. Szefowi MSW po zakończonym postępowaniu, zostanie przedstawione szczegółowe podsumowanie działań policji w sprawie półrocznej Magdy. W tym momencie trwa jeszcze postępowanie prokuratorskie, a policja wykonuje czynności zlecone przez prokuraturę.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d4g8lfh

Podziel się opinią

Share
d4g8lfh
d4g8lfh