Trwa ładowanie...
d3uenym
d3uenym

MSWiA: kolejne pieniądze dla powodzian z Dolnego Śląska (komunikat)

...
Share
d3uenym

11.08. Warszawa - MSWiA informuje:

Ponad 4,8 mln zł na zasiłki celowe do 6 tys. zł dla osób poszkodowanych w powodzi na Dolnym Śląsku przyznał dziś (11 sierpnia) minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. Łączna kwota pomocy dla województwa dolnośląskiego uruchomiona przez szefa MSWiA to już prawie 14 mln 250 tys. zł.

Wcześniej resort przekazał 7 mln 445 tys. zł na zasiłki do 6 tys. zł oraz 2 mln zł dla samorządów na pokrycie kosztów akcji przeciwpowodziowych.

d3uenym

Środki zostały uruchomione na wniosek wojewody dolnośląskiego. Zasiłki powodzianom wypłacają gminne ośrodki pomocy społecznej. Dzięki tym środkom powodzianie mogą zaspokoić najpilniejsze potrzeby - zakupić np. żywność, leki, odzież, opał. Z pieniędzy przekazanych przez MSWiA gminy mogą sfinansować m.in. zakup paliwa do pomp i pojazdów, środków dezynfekcyjnych, rękawic, worków.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d3uenym

Podziel się opinią

Share
d3uenym
d3uenym