Trwa ładowanie...
d1o9pry

MSZ: dziesięć lat Polski w UE na wystawie w Galerii Kordegarda (komunikat)

...

Share
d1o9pry

25.04. Warszawa - MSZ informuje:

- Wszyscy jesteśmy autorami zmian ostatniego dziesięciolecia. Zmian, które nie byłyby możliwe bez członkostwa Polski w Unii Europejskiej - powiedziała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk otwierając wystawę "10 lat Polski w Unii Europejskiej" w Galerii Kordegarda 25 kwietnia w Warszawie.

Wystawa, którą zorganizowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Narodowe Centrum Kultury, przedstawia starania Polski na drodze do UE i 10 lat pełnoprawnego członkostwa oraz pokazuje pozytywne zmiany w naszym kraju. - Zmiany, które zostały zapoczątkowane w 1989 r. przyniosły swoje efekty, które widzimy na co dzień: wzrost PKB, inwestycje w dziedzinie infrastruktury i poprawa poziomu życia - zaznaczyła wiceminister Kacperczyk.

Historię polskiego członkostwa pokazują zdjęcia i dokumenty: Traktat Akcesyjny, Traktat Przedakcesyjny oraz Traktat z Lizbony. Społeczny wymiar członkostwa reprezentują plakaty, które w kolejnych latach obecności w UE tworzyły dzieci ze szkół plastycznych. - To ważne, że nie ograniczamy się tylko do zaangażowania rządu, administracji, ale włączamy w ocenę i świętowanie tego okresu młodych ludzi i z ich perspektywy widzimy wartości, które wiążą się z Unią Europejską - podkreśliła wiceszefowa polskiej dyplomacji.

d1o9pry

Na wystawie zobaczyć można też interaktywne prezentacje i filmy, pokazujące rozwój i nowoczesność kraju. Jak podkreśliła wiceminister Kacperczyk, Polska kojarzona jest jako mocne i dynamiczne państwo europejskie, nawet w odległych zakątkach świata. Wystawę można oglądać od 25 kwietnia do 14 maja 2014 r., od wtorku do niedzieli w godzinach 11-19.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d1o9pry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o9pry
d1o9pry