Trwa ładowanie...
d405qtn

MSZ: Korzystne dla Polski ustalenia na szczycie UE (komunikat)

...

d405qtn
d405qtn

19.10. Warszawa - MSZ informuje:

Po długich dyskusjach zakończyło się posiedzenie Rady Europejskiej. Szefowie państw i rządów potwierdzili, że dyskusje nad tzw. budżetem strefy euro będą oddzielone od negocjacji nad wieloletnim budżetem UE na lata 2014-2020, o co również bardzo intensywnie zabiegała Warszawa. W ocenie Sekretarza Stanu ds. europejskich Piotra Serafina "wyniki dzisiejszej Rady Europejskiej to dobre otwarcie do kolejnej, trudnej Rady Europejskiej już w listopadzie, na której powinny zakończyć się negocjacje nad wieloletnim budżetem UE".

Ponadto Polsce udało się zrealizować postawione cele: w nowo tworzonym europejskim nadzorze bankowym zapewniona zostanie równowaga pomiędzy państwami członkowskimi strefy euro i państwami spoza eurolandu. Właściwie uwzględnione zostaną także interesy państw goszczących kapitał zagraniczny, do jakich należy m.in. Polska.

Konkluzje Rady Europejskiej: http://www.european-council.europa.eu/council-meetings/conclusions.aspx?lang=pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d405qtn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d405qtn