Trwa ładowanie...
d1r13pi

MSZ: nominacja ambasadorów w Tajlandii i Katarze (komunikat)

...

Share
d1r13pi

15.01. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Radosław Sikorski wręczył dzisiaj nominacje nowym polskim ambasadorom. Krzysztof Suprowicz będzie reprezentować Polskę w Katarze, a Zenon Kuchciak obejmie placówkę w Tajlandii.

"Mam dziś przyjemność wręczyć nominacje ambasadorskie przedstawicielom Polski w regionie Bliskiego Wschodu oraz Azji Południowo-Wschodniej" - powiedział rozpoczynając uroczystość w MSZ minister Sikorski.

"Ambasador Krzysztof Suprowicz - nasz wysłannik do Kataru - posiada bogate doświadczenie nie tylko w dyplomacji, ale też w międzynarodowym biznesie. Z Katarem już łączą nas ważne więzi gospodarcze. Pana zadaniem będzie dbanie o dalszy rozwój tych relacji, w szczególności poprzez zachęcanie Kataru do inwestowania w Polsce" - zaznaczył minister.

d1r13pi

"Mam dziś również przyjemność wręczyć nominację ambasadorską panu Zenonowi Kuchciakowi - przedstawicielowi Polski w Tajlandii, z akredytacją na Mjanmę, Laos oraz Kambodżę". Jak dodał minister Sikorski: "Liczę na dynamizację naszych relacji handlowych i gospodarczych".

"Dziękujemy panu ministrowi za okazane nam zaufanie, to zaszczyt dla nas obu. Pragnę zapewnić, że wykonamy powierzoną nam misję w sposób profesjonalny i najlepszy z możliwych" - powiedział w imieniu nowo mianowanych ambasador Suprowicz. - Wyjeżdżamy by służyć i umacniać Polskę".


Zenon Kuchciak, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP w Królestwie Tajlandii, w Republice Związku Mjanmy, Laotańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej oraz w Królestwie Kambodży

d1r13pi

Od 2012 roku pełnił funkcję ambasadora tytularnego, zastępcy dyrektora Inspektoratu Służby Zagranicznej, a w latach 2010-2011 dyrektora Biura Bezpieczeństwa Dyplomatycznego. Od 2005 do 2008 był wiceprezesem zarządu spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, w latach 2001-2005 szefem Ambasady RP w Taszkiencie. Od 1998 do 2001 pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji jako doradca ministra spraw wewnętrznych i administracji, zastępca szefa Obrony Cywilnej Kraju.

Absolwent nauk politycznych, ukończył również Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej, posługuje się biegle językiem rosyjskim, fińskim i angielskim.

Krzysztof Suprowicz, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP w państwie Katar

Od 2009 roku pełnił funkcję ambasadora tytularnego w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu. W latach 2005-2009 był szefem placówki Ambasady RP w Kiszyniowie, a w latach 1996-2002 szefem Ambasady RP w Sanie. Z MSZ związany od 1991 roku na początku jako I sekretarz w Ambasadzie RP w Bukareszcie, a następnie naczelnik wydziału w Departamencie Europy.

Absolwent filologii orientalnej Uniwersytetu Warszawskiego, posługuje się biegle językiem angielskim, arabskim, rosyjskim, rumuńskim.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1r13pi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r13pi