Trwa ładowanie...
d2scyu9

MSZ: oświadczenie ws. przyłączenia Krymu i Sewastopola do Federacji Rosyjskiej (komunikat)

...

Share
d2scyu9

18.03. Warszawa - MSZ informuje:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępia podpisanie we wtorek w Moskwie Traktatu włączającego w skład Federacji Rosyjskiej dwa nowe podmioty terytorialne - Autonomiczną Republikę Krym i Sewastopol - stanowiące integralną część Ukrainy.

Akt ten stanowi pogwałcenie norm i zasad międzynarodowych wypracowanych po II wojnie światowej, narusza suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, stoi w sprzeczności z podpisanym m.in. przez Rosję Memorandum Budapesztańskim z grudnia 1994 r. dającym Ukrainie gwarancje bezpieczeństwa, dwustronnymi umowami pomiędzy Ukrainą i Rosją, a także z rosyjskimi deklaracjami gotowości do dialogu i dobrej woli.

d2scyu9

Polska nie uznaje decyzji podjętych w Moskwie 18 marca br., jak również przeprowadzonego dwa dni wcześniej referendum w Autonomicznej Republice Krym i Sewastopolu, które było nielegalne i nie spełniało międzynarodowych standardów. Przyłączamy się do powszechnej międzynarodowej krytyki tych działań.

Polska będzie kontynuować aktywność na forach międzynarodowych w celu uregulowania tego konfliktu z poszanowaniem suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d2scyu9

Podziel się opinią

Share
d2scyu9
d2scyu9