Trwa ładowanie...
d2ikmk8

MSZ: Paryż - posiedzenie Grupy ds. Strategii Globalnej OECD (komunikat)

...

d2ikmk8

29.11. Warszawa - MSZ informuje:

Rozszerzenie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz usprawnienie globalnego zarządzania i rozwiązania dla gospodarek transformujących się były przedmiotem rozmów w siedzibie OECD w Paryżu w dniach 27-28 listopada 2012 r.

"Polska popiera rozszerzenie Organizacji oparte na przejrzystych, równych zasadach" - powiedział Podsekretarz Stanu Jerzy Pomianowski reprezentujący MSZ podczas pierwszego spotkania Grupy ds. Strategii Globalnej (Global Strategy Group - GSG). W trakcie obrad Wiceminister dodał, że należy zachować wspólnotę wartości zarówno w odniesieniu do wszystkich krajów aspirujących do członkostwa w OECD, jak i obecnych członków organizacji.

W Paryżu Jerzy Pomianowski spotkał się również z przedstawicielami najważniejszych francuskich think-tanków zajmujących się problematyką przemian demokratycznych w świecie arabskim. Podkreślił przy tej okazji, że wspieranie demokracji na świecie jest jednym z priorytetów polskiej dyplomacji. "Polska, jako kraj posiadający unikalne doświadczenia w zakresie transformacji systemowej, jest gotowa dzielić się nimi i współpracować w tym zakresie zarówno z partnerami z UE, jak i państwami trzecimi" - zaznaczył.

d2ikmk8

Ponadto wiceminister poinformował o stanie prac nad Europejskim Funduszem na rzecz Demokracji (EED). Instytucja ta, utworzona z polskiej inicjatywy, będzie wspierać przemiany demokratyczne w państwach sąsiadujących z Unią Europejską. Wiceminister Pomianowski zapowiedział też pierwszą edycję międzynarodowej konferencji "Warszawski Dialog na rzecz Demokracji", przygotowywanej na grudzień br. wspólnie przez MSZ i Instytut Pamięci Narodowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d2ikmk8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ikmk8