Trwa ładowanie...
d25zzga

MSZ: polsko-czeski dialog strategiczny (komunikat)

...

d25zzga
d25zzga

10.01. Warszawa - MSZ informuje:

Przygotowaniom do przyszłorocznego szczytu NATO w Wielkiej Brytanii, podsumowaniu efektów grudniowej Rady Europejskiej dotyczącej polityki obronnej UE oraz polsko-czeskiej współpracy w dziedzinie polityki obronnej poświęcony jest polsko-czeski dialog strategiczny dotyczący polityki bezpieczeństwa.

Rozmowy z udziałem podsekretarza stanu w MSZ Bogusława Winida oraz podsekretarza stanu w MON Roberta Kupieckiego odbywają się w Pradze w dniach 9-10 stycznia br.

Podczas konsultacji wiceministrowie omówili polsko-czeską współpracę na forach Sojuszu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej, a także współpracę regionalną i dwustronną w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. Wiceminister Winid zwrócił uwagę na istotną rolę, jaką Czechy odgrywają w polskiej polityce bezpieczeństwa. - Bliska współpraca z naszymi sąsiadami i regionalnymi partnerami strategicznymi stała się trzecim filarem - obok NATO i UE - polskiej polityki bezpieczeństwa. Rozwój kontaktów dwustronnych z Czechami ma dla nas duże znaczenie, także w kontekście wzmacniania pozycji Grupy Wyszehradzkiej na arenie europejskiej - podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji.

d25zzga

Stronę czeską podczas spotkania reprezentowali pierwszy zastępca ministra spraw zagranicznych Jirzi Schneider oraz pierwszy zastępca ministra obrony Daniel Kostoval. W dniu 10 stycznia odbyła się ceremonia wręczenia obu ministrom Złotych Medali Wojska Polskiego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d25zzga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25zzga