Trwa ładowanie...
dhrqesh

MSZ: polsko-rumuńskie konsultacje ws. polityki wschodniej i rozwojowej (komunikat)

...

dhrqesh
dhrqesh

03.04. Warszawa - MSZ informuje:

Wymiar wschodni polityki Unii Europejskiej i polityka rozwojowa na rzecz krajów wschodniego sąsiedztwa były przedmiotem konsultacji podsekretarz stanu w MSZ Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz z sekretarzem stanu w MSZ Rumunii Bogdanem Aurescu 3 kwietnia w Bukareszcie. Konsultacje były elementem stałego dialogu miedzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych Polski i Rumunii.

Ministrowie rozmawiali o sytuacji wewnętrznej w krajach Partnerstwa Wschodniego i ich relacjach z UE. Wiceminister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz podkreśliła, iż traktujemy Rumunię jako ważnego partnera w polityce wschodniej. Podczas rozmów omówiono możliwości realizacji potencjalnych wspólnych projektów rozwojowych na wschodzie.

Wiceminister zadeklarowała gotowość do prowadzenia regularnych polsko-rumuńskich konsultacji nt. polityki wschodniej i rozwojowej oraz wyraziła wolę do dalszego udziału Rumunii w polskich inicjatywach dotyczących wymiaru wschodniego realizowanych na poziomie UE.

W czasie wizyty w Bukareszcie wiceminister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz spotkała się także z czołowymi ekspertami rumuńskimi zajmującymi się polityką wschodnią.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dhrqesh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhrqesh