Trwa ładowanie...
d32p0dh

MSZ: polsko-słowackie rozmowy o polityce bezpieczeństwa (komunikat)

...

d32p0dh
d32p0dh

18.12. Warszawa - MSZ informuje:

Współpraca przemysłów obronnych Polski i Słowacji oraz współdziałanie Grupy Wyszehradzkiej (V4) w ramach NATO i UE zdominowały tematykę spotkania podsekretarza stanu Bogusława Winida ze słowackim sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Europejskich Peterem Burianem. Dyskusja poświęcona była również grudniowej Radzie Europejskiej, która będzie poświęcona Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony (WPBiO) UE oraz przyszłorocznemu szczytowi NATO w Wielkiej Brytanii.

Strona słowacka podczas rozmów 18 grudnia w Warszawie reprezentowana była także przez dyrektora sekretariatu sekretarza stanu Petera Petiana oraz ambasadora Słowacji w Warszawie Vasila Grivne. Wiceminister Winid podkreślił bardzo dobry stan stosunków polsko-słowackich, w których ważną rolę odgrywa dialog strategiczny na szczeblu wiceministrów obrony i spraw zagranicznych. - Polska przywiązuje duże znaczenie do współpracy w dziedzinie polityki bezpieczeństwa i obrony w ramach Grupy Wyszehradzkiej - zaznaczył wiceszef polskiej dyplomacji. Wskazał także na potrzebę zestrajania stanowisk państw V4 wobec kluczowych spraw w NATO i UE.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d32p0dh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32p0dh