Trwa ładowanie...
d1zimmt

MSZ: współpraca Polski i NATO w przeciwdziałaniu korupcji (komunikat)

...

d1zimmt
d1zimmt

17.04. Warszawa - MSZ informuje:

- Po sześciu latach działania projektu Building Integrity należy stwierdzić, że jest bardzo potrzebny - powiedział podsekretarz stanu Bogusław Winid podczas warsztatów poświęconych przeciwdziałaniu korupcji w sektorze obronnym. Seminarium zostało zorganizowane przez MSZ oraz NATO 16 i 17 kwietnia w Warszawie.

Uczestnicy warsztatów podsumowali dotychczasowe doświadczenia procesu samooceny i analizy zagrożeń korupcyjnych, opracowane przez NATO w 2008 r. Do chwili obecnej taką ocenę z udziałem sojuszniczych ekspertów przeprowadziło 11 krajów członkowskich i partnerskich sojuszu. Polska przeprowadzi ją w roku bieżącym. Na spotkaniu dyskutowano nad kierunkami dalszego rozwoju tego projektu, obejmującymi pogłębioną analizę ryzyk korupcyjnych i wskazówki dla opracowania strategii antykorupcyjnych. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele kilkunastu krajów, NATO i UNODG, a pracom przewodniczył Pełnomocnik MSZ ds. Kontroli Zarządczej i Procedur Antykorupcyjnych Maciej Wnuk.

Wiceminister Winid przypomniał, że Polska była jednym z inicjatorów projektu, a on osobiście, jako stały przedstawiciel Polski przy NATO, brał udział w jego inauguracji. Nasz kraj jest obecnie jednym z wiodących partnerów, wspierając projekt finansowo i organizacyjnie. - Polska planuje dokonać zasadniczej modernizacji armii, co jest związane z dużymi zakupami. Proces samooceny będzie bardzo przydatnym narzędziem w działaniach antykorupcyjnych - podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d1zimmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zimmt