Trwa ładowanie...
d3cr21b

MTBiGM: min. Nowak weźmie udział w debiucie PKP CARGO na giełdzie (komunikat)

...
Share
d3cr21b

29.10. Warszawa - MTBiGM informuje:

30 października br. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak weźmie udział w debiucie giełdowym spółki PKP CARGO S.A. Na uroczystości będą obecni przedstawiciele kierownictwa spółek grupy PKP i PKP CARGO.

PKP Cargo to największy polski kolejowy przewoźnik towarowy i drugi po Deutsche Bahn Schenker w Unii Europejskiej. 116,7 mln ton ładunków daje spółce pierwsze miejsce w Polsce pod względem wolumenu przetransportowanych ładunków z 48-proc. udziałem w rynku, pierwsze miejsce pod względem wykonanej pracy przewozowej z 60-proc. udziałem w rynku, pierwsze pod względem liczby lokomotyw, z 68-proc. udziałem w rynku i pierwsze pod względem liczby wagonów z 65-proc. udziałem w rynku (63,5 tys. wagonów). PKP CARGO będzie pierwszą w UE spółką publiczną z branży kolejowych przewozów towarowych na giełdzie papierów wartościowych.

Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych Sala Notowań GPW, piętro II, godz. 10.00 ul. Książęca 4

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d3cr21b

Podziel się opinią

Share
d3cr21b
d3cr21b