Trwa ładowanie...
d2pgcxz

MTBiGM ws. spotkania sekretarza stanu Z. Rynasiewicza ze stroną społeczną (komunikat)

...

d2pgcxz
d2pgcxz

25.11. Warszawa - MTBiGM informuje:

22 listopada br. odbyło się spotkanie sekretarza stanu w MTBiGM Zbigniewa Rynasiewicza ze stroną społeczną - przedstawicielami związków zawodowych na kolei. W spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP Stanisław Stolorz, Przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" Henryk Grymel, Przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek, a także Prezes Zarządu Spółki Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Ryszard Kuć oraz Sekretarz Województwa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego Marek Smoczyk. Rozmowy odbyły się w obecności mediatora - Longina Komołowskiego.

Spotkanie dotyczyło trudnej sytuacji spółki Przewozy Regionalne, związanej z przejmowaniem przez innych przewoźników kolejowych obsługi pasażerów. Przedstawiciele strony społecznej wyrazili oczekiwanie 3-letniej gwarancji zatrudnienia dla pracowników Przewozów Regionalnych. 26 listopada br. Komitet Strajkowy w Przewozach Regionalnych podejmie decyzję dotyczącą ewentualnej akcji strajkowej.

Wiceminister Zbigniew Rynasiewicz podkreślił, iż rozwiązanie problemów Przewozów Regionalnych przez Marszałków województw, będących udziałowcami spółki, uznawane jest przez resort transportu za kwestię niezwykle istotną. Sekretarz Stanu Zbigniew Rynasiewicz zadeklarował gotowość strony rządowej do uczestniczenia w procesie rozwiązania powstałego sporu i przyszłej restrukturyzacji Spółki. Ponadto resort transportu rozważa zwrócenie się do Ministra Pracy i Polityki Społecznej z prośbą o wsparcie działań udziałowców Spółki i strony społecznej w zakresie wypracowania rozwiązań, których celem byłaby osłona pracowników w trakcie restrukturyzacji Spółki.

d2pgcxz

Uczestnicy spotkania uzgodnili, że na najbliższym posiedzeniu Konwentu Marszałków Województw RP w Toruniu, które zostało zaplanowane na 3-5 grudnia br., strona rządowa wystąpi z propozycją rozmów ze strona samorządową w sprawie rozwiązania trudnej sytuacji Przewozów Regionalnych. Ustalono również, że między 2 i 4 grudnia br. zostanie zorganizowane spotkanie Ministra właściwego do spraw transportu ze stroną społeczną w celu zaprezentowania stanowiska związków zawodowych w zakresie obecnej sytuacji w spółce.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d2pgcxz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pgcxz