Trwa ładowanie...
d1n45dy
12-05-2016 15:42

Murapol kupił od Unibepu spółkę Wola House, która miała budować biura w stolicy

Warszawa, 12.05.2016 (ISBnews) - Spółka zależna Unibepu - Unidevelopment (sprzedający) wraz z UNIDE Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych i Wola House zawarły z Murapol Projekt sp. z o.o. PP sp. k., jako kupującym, umowę sprzedaży wszystkich udziałów Wola House wraz z subrogacją zobowiązań spółki Wola House, podał Unibep. Wola House jest użytkownikiem działki w Warszawie, na której miała być realizowana inwestycja biurowa.

d1n45dy

"Na podstawie umowy kupujący nabył wszystkie udziały w Wola House. W ramach rozliczenia transakcji uzyskane wpływy zostaną rozdysponowane pomiędzy sprzedającego oraz UNIDE FIZ w związku z rozliczeniem pożyczek udzielonych przez ten podmiot na rzecz Wola House na zasadach określonych w treści umowy. Przeniesienie prawa własności udziałów na rzecz kupującego nastąpiło w dniu zawarcia umowy" - czytamy w komunikacie.

Wola House jest użytkownikiem wieczystym działki gruntu o powierzchni ok. 0,56 ha zlokalizowanej w Warszawie przy Al. Prymasa Tysiąclecia Pierwotnie na nieruchomości Wola House miała samodzielnie realizować inwestycję w postaci budowy budynku biurowego. Do dnia zawarcia umowy nie została rozpoczęta realizacja prac budowlanych w ramach projektu. Ze względu na to, że realizacja ww. inwestycji odbiega od aktualnej koncepcji rozwoju działalności deweloperskiej Grupy Kapitałowej Unibep na rynku warszawskim, podjęta została decyzja o rezygnacji z jej realizacji i sprzedaży udziałów w Wola House podmiotowi spoza Grupy Kapitałowej Unibep, wyjaśniono w informacji.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,24 mld zł w 2015 r.

(ISBnews)

d1n45dy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n45dy