Trwa ładowanie...

Na jakie zniżki i gdzie mogą liczyć duże rodziny?

Blisko 20 tys. wniosków o Kartę Dużej Rodziny złożono już w gminach - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Najwięcej chętnych jest na Śląsku, Mazowszu i Pomorzu. Pierwsze karty trafią do rodzin już w przyszłym tygodniu.

Share
Na jakie zniżki i gdzie mogą liczyć duże rodziny?
Źródło: © danr13 - Fotolia.com
d1ampfp

Blisko 20 tys. wniosków o Kartę Dużej Rodziny złożono już w gminach - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Najwięcej chętnych jest na Śląsku, Mazowszu i Pomorzu. Pierwsze karty trafią do rodzin już w przyszłym tygodniu. Na jakie zniżki i gdzie mogą liczyć rodziny wielodzietne? Poniżej lista firm i instytucji oraz szczegółowe informacje.

- Prawie 20 tys. zamówionych kart w zaledwie 10 dni to świetny wynik. Cieszymy się, że nasz program dla rodzin wielodzietnych cieszy się takim zainteresowaniem. To pokazuje, że Karta Dużej Rodziny jest naprawdę potrzebna - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. - Szacujemy, że karta trafi nawet do ponad 3 mln osób, z czego jeszcze w tym roku do 1,3 mln.

Wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać od 16 czerwca. Najwięcej kart zamówiono w województwie śląskim (2673), mazowieckim (1844) i pomorskim (1842). W liczbie zamówionych kart przodują Wołomin (307), Gdańsk (295) i Jastrzębie Zdrój (251).

d1ampfp

- Cały czas zachęcamy przedsiębiorców do przyłączenia się do programu Karty Dużej Rodziny. Liczę, że obudzi to w przedsiębiorcach zdrową konkurencję i za kilka miesięcy nie będzie wypadało nie być w programie, a rodziny chodząc po sklepach w każdej witrynie widzieli znaczek „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny - mówi minister Kosiniak-Kamysz.

Do programu cały czas może przystąpić każda firma, która zaoferuje zniżki na swoje usługi dla rodzin wielodzietnych.

- W tej chwili rodziny, zwłaszcza te wielodzietne, mają bardzo napięty czas w związku z końcem roku szkolnego i ciężko im wygospodarować czas na złożenia wniosku o kartę. Taka liczba osób, które złożyły wnioski jest znacząca - mówi Joanna Krupska, prezes zarządu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. - Warto pamiętać, że teraz od wysiłku rodzin i partnerów zależy, jaką faktyczną wartość będzie miała. Ogólnopolska Karta jest poparciem rządu dla polityki rodzinnej i powinna być również zachętą dla samorządowców do wprowadzania lokalnych kart dla rodzin wielodzietnych.

O Kartę Dużej Rodziny może starać się każda rodzina z minimum trójką dzieci. Wnioski należy składać w gminach odpowiednich dla miejsca zamieszkania.

d1ampfp

Lista niektórych zniżek oferowanych przez firmy uczestniczące w projekcie:

PKP Intercity: 25 proc. zniżki w 1 i 2 klasie w pociągach IC/IC Premium/TLK dla każdego członka rodziny przy jednoczesnym przejeździe minimum 3 uprawnionych osób,

Przewozy Regionalne: Zakup pierwszej REGIOkarty rocznej dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w cenie 140 zł (cena normalna wynosi 175 zł). Posiadacz REGIOkarty może kupić bilet według taryfy RAZEM, co w przypadku nabycia biletu jednorazowego pozwala obniżyć cenę do 30 proc., a w przypadku biletu miesięcznego do 15 proc. Posiadacz REGIOkarty ma możliwość nabywania tańszych biletów na przejazdy na trasach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne, Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie.

Wars: 20 proc. zniżki na ofertę KIDS, 10 proc. zniżki na ofertę regularną.

Alma Market: zniżka 5 proc. na cały asortyment z wyjątkiem tytoniu i alkoholi.

Vistula: zniżka 10 proc. na cały asortyment.

W.Kruk: zniżka 10 proc. na cały asortyment, zniżka na zegarki 5 proc.

Zniżki oferują też muzea, uzdrowiska, parki narodowe, ośrodki sportowe. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl.

AK/WP.PL

d1ampfp

Podziel się opinią

Share
d1ampfp
d1ampfp