Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
euro
11-10-2010 16:52

Na świecie bez zmian, a w kraju nieco lepiej

Od rana na rynkach międzynarodowych niewiele się działo. To efekt częściowej absencji inwestorów z Japonii, USA i Kanady (giełda amerykańska działa dzisiaj normalnie). W efekcie nie napłynęły żadne istotne informacje, a notowania EUR/USD zakleszczyły się w rejonie 1,3930.

Na świecie bez zmian, a w kraju nieco lepiejŹródło: DM BOS
d58v8ij
d58v8ij

W kraju złoty jednak nieoczekiwanie zyskał. Można to wiązać jedynie z dobrymi informacjami, jakie napływały dzisiaj z Turcji. Tamtejszy rząd opublikował w weekend najnowsze prognozy wzrostu PKB i spadku deficytu w najbliższych latach, a dzisiaj fakt ten był komentowany przez tamtejszego ministra gospodarki. Szacunki wyglądają dość dobrze i tłumaczą dalsze zwyżki tamtejszych aktywów, które trwają już od początku roku. Polska gospodarka jest jednak uznawana za drugą w regionie (szacunki MFW), stąd też część inwestorów mogła zainteresować się złotym. Zwłaszcza, że rząd dopiero co sprzedał duży pakiet akcji PGE, a przed nami kolejna duża prywatyzacja – GPW. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kluczowe impulsy, które będą determinować zachowanie się rynku w najbliższych dniach, są dopiero przed nami (wyniki spółek z USA, dane makro i wystąpienia przedstawicieli banków centralnych).

EUR/USD: Rynek zastygł w wąskim przedziale notowań, co sprawia, że od rana sytuacja wiele się nie zmieniła. Ujęcie wskaźnikowe nadal przemawia za spadkami. W krótkim okresie istotne będzie złamanie dzisiejszego minimum na 1,3916, a w nieco szerszym ujęciu kluczowy poziom to strefa 1,3870-90.

Marek Rogalski
analityk DM BOŚ (BOSSA FX)

d58v8ij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d58v8ij