Trwa ładowanie...
d3sja3i

Najdroższy obraz świata do kupienia w Ikea? Zaskakująca promocja sieci

450 mln dol. za obraz? Właśnie tyle na aukcji osiągnęło dzieło Leonarda da Vinci. Sieć sklepów Ikea postanowiła wykorzystać astronomiczną kwotę do promocji własnych produktów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obraz Leonarda da Vinci "Salvator mundi" ("Zbawiciel świata") został sprzedany za 450 mln dol.
Obraz Leonarda da Vinci "Salvator mundi" ("Zbawiciel świata") został sprzedany za 450 mln dol. (East News, Fot: Przemyslaw Fiszer/EAST NEWS)
d3sja3i

Obraz namalowany przez Leonarda da Vinci, który przedstawia Jezusa jako "zbawiciela świata", uznany jest za jedno z najwybitniejszych dzieł renesansu. Dokładna cena, którą podczas aukcji w słynnym domu Christie’s zgodził się zapłacić anonimowy nabywa, wyniosła 450 312 500 dol. To równowartość około 1,62 mld zł. Tę astronomiczną kwotę postanowiła wykorzystała sieć sklepów Ikea.

Zobacz też materiał o tym, w jaki sposób rosła wartość "Salvatora mundi":

W mediach społecznościowych na oficjalnych profilach Ikei pojawiły się fotomontaże, których główny element stanowi najdroższy w historii obraz. Jest jednak drobna różnica. "Salvator mundi" prezentowany przez Ikeę oprawiony jest w inną ramę. I właśnie ten fakt wykorzystano do żartu, a zarazem promocji. Obok dzieła pojawiła się informacja o cenie, która w zależności od państwa wynosi 9,99 euro lub 29,99 zł. Po bardziej wnikliwej analizie okazuje się, że cena dotyczy właśnie ramy.

"Kiedy wydałeś 450 milionów dolarów na obraz, ale wolisz inną ramkę" – brzmi podpis. Linki zamieszczone w komentarzach do postów odsyłają do strony sklepu, na której prezentowane są ramy, które można kupić w sieci sklepów.

Akcja promocyjna Ikei IKEA
Akcja promocyjna Ikei (IKEA, Fot: IKEA)
d3sja3i

Podziel się opinią

Share
d3sja3i
d3sja3i