Trwa ładowanie...

Najtańszy bar w Szczecinie znajduje się... w areszcie. Można dobrze zjeść za niecałe 10 zł

Posiłek w cenie poniżej 10 zł w centrum dużego miasta? Wydaje się to niemożliwe - droższe są nawet bary mleczne. Okazuje się jednak, że w Szczecinie jest takie miejsce - na terenie aresztu śledczego. Wejść i zjeść może każdy. O ile nie ma problemu z tym, że na chwilę usiądzie za kratami i to dosłownie.

Najtańszy bar w Szczecinie znajduje się... w areszcie. Można dobrze zjeść za niecałe 10 złŹródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski
d11uhlh

Areszt śledczy znajduje się w samym centrum Szczecina. Miejsce często przyciąga uwagę ogólnopolskich mediów. Niedawno wyszedł z niego Arkadiusz Kraska, wcześniej siedział tam Stanisław Gawłowski.

To miejsce ma wiele tajemnic - jedną z nich jest barek. Znajduje się na terenie aresztu, tuż przy głównym wejściu. Wie o nim niewielu mieszkańców miasta, ale zwykle kto był tam raz, wraca. - Bo w centrum Szczecina nigdzie nie da się zjeść tak dobrze za tak małe pieniądze - słyszę od bywalca barku.

d11uhlh

Wchodząc do barku trudno zgadnąć, że jest się wciąż na terenie aresztu. Przypominają o tym jedynie kraty na oknach oraz nadreprezentacja umundurowanych funkcjonariuszy przy stolikach. Sam wystrój przypomina raczej restaurację ze średniej półki sprzed kilkunastu lat. Są jasne, drewniane meble, kilka skórzanych foteli, skromne dekoracje.

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: Manufaktura torebek inna niż wszystkie

Najbardziej wyróżniają się jednak ceny. Schab panierowany (120 g) kosztuje 9 zł, schab w sosie własnym - 9,80. Za kotlet De Volaille trzeba zapłacić 10 zł. Zupa? Można ją zjeść za 5 zł.

dav WP.PL
dav Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski

Na miejscu łatwo zapomnieć, że jest się na terenie aresztu

d11uhlh

Jeszcze tańsza jest oferta śniadaniowa. Jajecznica kosztuje 5,50 zł. Tyle samo kiełbasa czy jajko sadzone. Naleśnik można dostać za 4 zł. Bułkę można kupić za 60 groszy. Popić można herbatą lub kawą - odpowiednio za 4 lub 5 zł.

Stali bywalcy doskonale jednak wiedzą, że codziennie są również "oferty specjalne". Gdy my odwiedziliśmy barek, dostępny był zestaw: zupa ogórkowa, spaghetti bolognese, a do tego surówki plus kompot. Wszystko za 15 zł.

mde WP.PL
mde Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski

W barku wszystkich obowiązuje samoobsługa - również funkcjonariuszy

d11uhlh

Bywają funkcjonariusze, bliscy skazanych oraz... dziennikarze

Skąd takie ceny? Rzeczniczka Służby Więziennej, ppłk Elżbieta Krakowska, tłumaczy nam, że kantyny i bary na terenie aresztów i więzień prowadzą państwowe firmy oraz instytucje gospodarki budżetowej. Cen nie dyktują więc do końca realia rynkowe.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski

Ceny są wyjątkowo atrakcyjne

A kto chodzi do aresztowego barku? Podczas naszej wizyty spotykamy wielu funkcjonariuszy Służby Więziennej - dla nich to po prostu zakładowa stołówka. Czasem przychodzą też coś zjeść bliscy osadzonych, na przykład po wizycie. Zdarzają się i okoliczni mieszkańcy. Gdyby chcieli zjeść w którejś z pobliskich restauracji, musieliby wydać kilka razy tyle.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski

Kraty przypominają, że jesteśmy ciągle na terenie aresztu

Okazuje się, że często bywają i... dziennikarze. - Często robimy tematy przy tym areszcie. I wtedy można tam zjeść. Jedzenie jest świetne i do tego wydaje się na nie grosze. Nic dziwnego, że często można spotkać kolegów redaktorów - uśmiecha się operator jednej ze stacji telewizyjnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11uhlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11uhlh