Trwa ładowanie...

Najwyższe emerytury w Polsce otrzymuje 45 osób. Ile na nie pracowali?

Najwyższe emerytury w Polsce otrzymują tylko cztery kobiety. Reszta świadczeniobiorców to mężczyźni, którzy - podobnie jak panie - pobierają od 10 tys. zł emerytury brutto wzwyż. Ile musieli pracować na tak wysokie świadczenie?

Share
Najwyższe emerytury w Polsce otrzymuje 45 osób. Ile na nie pracowali?Źródło: PAP
d1cspwe

Najwyższe emerytury w Polsce otrzymuje 45 osób. Ile na nie pracowali?

Rekordowo wysokie emerytury, przekraczające 20 tys. zł, pobierają natomiast cztery osoby: trzech mężczyzn i jedna kobieta. Najwyższa emerytura w skali całego kraju wynosi 22.482,56 zł. Wspomniana czwórka wykazała się bardzo długim stażem pracy: od 57 do 61 lat.

Oglądaj: "Emerytury stażowe to niższe emerytury i musimy to jasno powiedzieć" – przypomina ekspert

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) informował, że na koniec października 2019 r. świadczenia emerytalne pobierało 5,86 mln osób, co stanowi liczbę o milion większą niż w 2015 roku.

d1cspwe

Najwyższe emerytury w Polsce otrzymuje 45 osób. Ile na nie pracowali?

Osoby, którym przyznano najwyższe emerytury, pracowały na swoje świadczenie od 50 do 60 lat: pracowali więc o wiele dłużej niż przeciętni emeryci. Przypomnijmy, że by móc otrzymać w Polsce emeryturę okresy składkowe i nieskładkowe muszą wynosić minimum 20 lat dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn.

Jak podkreśla Monika Gładoch, prof. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, kierownik Katedry Prawa Pracy w rozmowie z PAP, zaskakujące są nie tylko sumy wypłat, ale staż pracy, wynoszący średnio 50 lat.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1cspwe

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cspwe
d1cspwe