Trwa ładowanie...

Narodowa Loteria paragonowa. Ministerstwo Finansów zapowiada kolejną edycję

Ministerstwo finansów zakończyło w środę pierwszą edycję loterii paragonowej i ujawnia plany na przyszłość.

Narodowa Loteria paragonowa. Ministerstwo Finansów zapowiada kolejną edycjęŹródło: East News, fot: East News
dbrmbmk
dbrmbmk

W środę wręczone zostały nagroda główna i nagroda specjalna w Narodowej Loterii Paragonowej. Opla Astra trafił do posiadacza zwycięskiego paragonu z marca, ostatniego miesiąca, podczas którego uczestnicy loterii mogli dokonywać rejestracji paragonów. Z kolei Opel Insignia powędrował do posiadacza paragonu z ostatniej premiowanej w loterii branży "Sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw".

Kluczyki zwycięzcom do obu aut wręczył wiceminister finansów Paweł Gruza, odpowiedzialny za uszczelnienie systemu podatkowego.

- Przygotowujemy raport podsumowujący loterię i na bazie tych doświadczeń będziemy opracowywać kolejną edycję tego konkursu - powiedział dziennikarzom wiceminister.

dbrmbmk

- Resort uważa, że tego typu loteria jest jednym z wielu instrumentów, które poprawiają skuteczność i efektywność podatków - dodał. - W związku z tym nie ma w tym momencie decyzji o zaprzestaniu tego instrumentu. Szczególnie, że mamy w najbliższych planach istotne zmiany i uszczelnienie systemu kas fiskalnych, które także chcemy okrasić kolejną edycją konkursu, kolejnymi nagrodami - zapowiedział Gruza.

Dodał, że podstawowym celem tego typu konkursów jest budowanie świadomości społecznej dotyczącej tego, jak płacimy i jak rozliczane są podatki. - I ten cel wydaje się być osiągany. Chcemy na bazie tych doświadczeń wzmóc ten efekt świadomości społecznej - podkreślił.

Zobacz, czego nie wiesz o grach liczbowych

Zwycięskie numery zgłoszenia zostały wylosowane 18 kwietnia spośród wszystkich paragonów zarejestrowanych w marcu na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl. Paragon "branżowy" został z kolei wylosowany spośród paragonów pochodzących z branży i zarejestrowanych od stycznia do marca tego roku.

Podczas 18 miesięcy trwania Narodowej Loterii Paragonowej w Ministerstwie Finansów zostały wręczone łącznie 24 pary kluczyków (do 18 Opli Astra i 6 Opli Insignia).

Polacy zarejestrowali w loterii ok. 137 milionów paragonów fiskalnych.

dbrmbmk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbrmbmk