Trwa ładowanie...
dkyt4mq

Nasilenie kontroli hazardu. Zatrzymano 450 automatów do gier

Masowe kontrole na lokale, w których urządzano gry hazardowe, przeprowadziła skarbówka z policjantami. Dotarli do 3 tys. lokali i zatrzymali 450 automatów do gier - poinformował w piątek resort finansów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nasilenie kontroli hazardu. Zatrzymano 450 automatów do gier
(Eastnews, Fot: EastNews/WLODZIMIERZ WASYLUK/REPORTER)
dkyt4mq

Kontrole to efekt wejścia w życie 1 kwietnia nowelizacji ustawy o grach hazardowych. "Nowe rozwiązania wprowadziły znaczące zmiany prawne, dotyczące gier hazardowych. Jedną z najważniejszych jest powierzenie Totalizatorowi Sportowemu wyłączności na urządzanie gier hazardowych w internecie (poza zakładami wzajemnymi) oraz gier na automatach (poza kasynami gier)" - przypomniano w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Rezultaty operacji KAS i policji - zdaniem MF - oznaczają, że "większość organizatorów gier wycofało automaty jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów o hazardzie".

Jak jednocześnie podkreślono, "działania, w których chodzi o namierzenie i wyeliminowanie tych nielegalnych praktyk, rozpoczęły się 1 kwietnia i będą trwać do odwołania".

dkyt4mq

Według komunikatu resortu, od 1 kwietnia Służba Celno-Skarbowa, która wchodzi w skład Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), przy wsparciu policjantów, przeprowadziła akcję intensywnej kontroli miejsc, w których zachodzi podejrzenie urządzania gier na automatach z naruszeniem przepisów oraz bezprawnego posiadania automatów.

Resort podał, że w ciągu pierwszych czterech dni operacji zweryfikowano 3173 miejsca, w których wcześniej identyfikowano nielegalne gry na automatach. Zatrzymano 450 automatów do gier w 125 miejscach, w których nie zaprzestano nielegalnego urządzania gier na automatach. W całej akcji, każdego dnia uczestniczyło 260 funkcjonariuszy KAS i 80 policjantów.

- Jestem bardzo zadowolony z efektów operacji Służby Celno-Skarbowej i policji. To dobry przykład współpracy tych dwóch służb - przyznał, cytowany w komunikacie, wiceminister finansów Wiesław Janczyk. - Akcja będzie wciąż trwać, więc spodziewam się jeszcze lepszych efektów. Po wynikach, które mamy, już dziś wyraźnie widać skuteczność przepisów. Podmioty organizujące nielegalny hazard samodzielnie wycofują się z rynku - dodał wiceminister.

Ministerstwo Finansów poinformowało też, że wszystkim, którzy zauważyli nielegalne praktyki hazardowe, zapewnia specjalny numer telefonu i adres e-mail. Za ich pomocą można anonimowo zgłaszać nielegalne czynności - na przykład miejsca, w których mogą być urządzane gry na automatach (lokale typu "7777", "jackpot", "hot spot", "Vegas 777").

dkyt4mq

Numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego to: 800 060 000; zaś adres mailowy: powiadom-clo@mofnet.gov.pl.

Krajowa Administracja Skarbowa działa od 1 marca 2017 roku na podstawie specjalnej ustawy. Powstała w wyniku konsolidacji Służby Celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej. KAS ma być wyspecjalizowaną administracją rządową, wykonującą zadania z zakresu realizacji dochodów podatkowych, należności celnych, opłat oraz niepodatkowych należności budżetowych. Szefem KAS jest wiceminister finansów (w randze sekretarza stanu) Marian Banaś.

dkyt4mq

Podziel się opinią

Share
dkyt4mq
dkyt4mq