Trwa ładowanie...

Nauczycielka nie chciała zrobić testu. Została zwolniona z pracy. W sądzie przegrała

Sąd orzekł, że szkoła w Amsterdamie miała prawo zwolnić nauczycielkę za to, że ta odmawiała wykonywania testów na obecność koronawirusa. Jak przekonywała, że to łamie jej wolności konstytucyjne. Sędzia podkreśliła, że sprawowanie opieki nad powierzonymi przez rodziców dziećmi musi odbywać się w bezpiecznym środowisku.

Nauczycielka jednej z amsterdamskich szkół została zwolniona kilka miesięcy temu Nauczycielka jednej z amsterdamskich szkół została zwolniona kilka miesięcy temu Źródło: FORUM
d22khw6
d22khw6

Nauczycielka jednej z amsterdamskich szkół została zwolniona kilka miesięcy temu. Wielokrotnie odmawiała poddaniu się testowi na obecność SARS-CoV-19.

Kobieta argumentowała, że test PCR nie wykrywa wirusa, zaś przymusowe testowanie łamie wolności konstytucyjne - pisze dziennik "Algemeen Dagblad".

Prof. Matyja o pomysłach PiS na walkę z COVID-19. "Gdzie tutaj logika"

d22khw6

"Obowiązek badania pracowników jest dopuszczalnym środkiem zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa" - stwierdziła w uzasadnieniu decyzji sędzia.

Bezpieczeństwo dzieci

Wskazała, że sprawowanie opieki nad powierzonymi przez rodziców dziećmi musi odbywać się w bezpiecznym środowisku.

Zdaniem sędzi nauczycielka odmawiając wykonania testu działała w sposób zawiniony, co daje podstawę do zwolnienia dyscyplinarnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22khw6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22khw6