Trwa ładowanie...
chiny
06-08-2012 13:40

Nawet leki podrabiają! Spektakularna akcja policji

Prawie 2000 osób zatrzymała policja w Chinach podczas operacji wymierzonej w gangi zajmujące się produkcją podrabianych leków. Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego poinformowało, że skonfiskowano specyfiki o wartości 1,2 mld juanów (ok. 180 mln USD).

Nawet leki podrabiają! Spektakularna akcja policjiŹródło: Jupiterimages
d25fg6c
d25fg6c

Operację przeciwko producentom i dystrybutorom podrabianych leków przeprowadzono pod koniec lipca. Uczestniczyło w niej aż 18 000 policjantów, a działania operacyjne podjęto aż w 190 chińskich miastach.

Jak podało Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, rozbito 24 organizacje przestępcze, które czerpały zyski z produkcji i sprzedaży podrabianych medykamentów. Niektóre z nich miały leczyć tak poważne choroby, jak nowotwory czy cukrzyca. Ich zażywanie mogło mieć jednak dla pacjentów fatalne skutki.

Sprzedaż podrabianych leków jest w Chinach poważnym problemem. Specjalna operacja policji komentowana jest przez chińskich internautów. Część z nich zadaje pytania, kto czerpie zyski ze sprzedaży podrabianych leków i dlaczego przez wiele lat chińskich władzom centralnym nie udało się skutecznie zwalczyć czarnego rynku handlu tymi środkami.

d25fg6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25fg6c