Trwa ładowanie...

Nawet licealiści strajkują przeciw reformie emerytur

Zaostrza się konflikt społeczny we Francji. Związkowcy protestujący przeciwko rządowym planom reformy emerytur zapowiadają kolejne manifestacje i strajki. Do protestów dołączyli się licealiści.

Nawet licealiści strajkują przeciw reformie emeryturŹródło: AP
df1p4ei

Związkowcy pokrzepieni licznym udziałem w poprzedniej manifestacji zapowiadają podobną akcję protestacyjną w skali ogólnokrajowej w najbliższą sobotę, natomiast na wtorek zapowiedziano strajk. Tymczasem prezydent Sarkozy wykluczył możliwość jakichkolwiek ustępstw.

- Nie jestem ogarnięty obsesją reformy. Ale moim obowiązkiem jest poprowadzić piątą gospodarkę świata tak, aby była w stanie stawić czoła wyzwaniom. Nie wolno przymykać oczy na deficyt i na nasze opóźnienia - mówił.

Do protestów przyłączają się licealiści. W wielu miejscach blokują oni wejście do szkół. Dochodzi do gwałtownych starć z policją. W jednym z podparyskich gimnazjów uczniowie i nauczyciele rozpoczęli blokadę szkoły. Przybyły jednostki policji do walki z manifestantami, które użyły gazu łzawiącego. Jeden z uczniów odniósł obrażenia. Także w innych manifestacjach we Francji rannych zostało kilku licealistów.

df1p4ei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1p4ei