Trwa ładowanie...
dsvs54c
dsvs54c

Netia: Przyszłoroczna dywidenda zależy od decyzji o buy-backu

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - Netia nie planuje zmian w polityce dywidendowej, jednak przyszłoroczna wypłata dywidendy uwarunkowana jest decyzją rady nadzorczej na temat buy-backu, poinformowała członek zarządu Katarzyna Iwuć.
Share
dsvs54c

"Polityki nie zmieniamy, decyzja zależy jednak od akcjonariuszy? - powiedziała Iwuć podczas konferencji prasowej.

Wskazała, że Netia ma potencjał gotówkowy potrzebny do wypłaty dywidendy, zwróciła jednak uwagę na uchwałę walnego zgromadzenia o możliwym skupie akcji. Decyzja o rozpoczęciu skupu należy do rady nadzorczej.

"Na pewno na dwie rzeczy na raz nie będziemy mieli pieniędzy. Zobaczymy, co dla akcjonariuszy będzie korzystne" - dodała członek zarządu.

dsvs54c

W czerwcu br. akcjonariusze Netii zdecydowali o przeznaczeniu 208,86 mln zł na wypłatę dywidendy, co oznaczało wypłatę w wysokości 60 gr na akcję. Wcześniej spółka podawała, że jej akcjonariusze mają zdecydować o wypłacie dywidendy w wysokości 0,42 zł na akcję, co oznaczało kwotę łączną w wysokości 146,2 mln zł.

Netia S.A. to największy niezależny operator usług telefonii stacjonarnej w Polsce, a także dostawca usług dostępu do internetu.

(ISBnews)

dsvs54c

Podziel się opinią

Share
dsvs54c
dsvs54c