Trwa ładowanie...

Nie ma prac nad zmianą systemu odpraw w wojsku

W resorcie obrony narodowej ani poza nim nie toczą się żadne prace
dotyczące zmiany zasad i wysokości odpraw oraz wynagrodzeń przysługujących po zakończeniu służby
wojskowej.

Share
Nie ma prac nad zmianą systemu odpraw w wojsku
dho2ph6

W resorcie obrony narodowej ani poza nim nie toczą się żadne prace dotyczące zmiany zasad i wysokości odpraw oraz wynagrodzeń przysługujących po zakończeniu służby wojskowej - poinformowało MON.

"Pojawiające się w tym względzie plotki i spekulacje są absolutnie nieuprawnione. Odczytujemy je jako próbę zdestabilizowania sytuacji w Siłach Zbrojnych" - powiedział PAP w czwartek rzecznik MON Janusz Sejmej. "Takich prac po prostu nie ma, informację tę powtarzamy od kilku tygodni" - dodał rzecznik.

Pogłoski o ewentualnych zmianach krążyły w środowisku wojskowych od dłuższego czasu. W czwartek posłowie sejmowej komisji obrony pytali o nie szefa MON Bogdana Klicha. "Chciałbym złożyć deklarację, że żadne prace w sprawie zmiany zasad i wysokości wynagrodzeń po zakończeniu zawodowej służby wojskowej nie są prowadzone" - zapewniał parlamentarzystów minister.

Według "Rzeczpospolitej", w ciągu najbliższych tygodni do cywila może odejść nawet 30 generałów, w tym szefowie zarządów Sztabu Generalnego i dowódcy ze wszystkich rodzajów wojsk. Jeszcze więcej dymisji ma być wśród niższych rangą oficerów. Powodem tego exodusu - jak podaje "Rz" - są pogłoski o przygotowywanych przez rząd, a niekorzystnych dla wojskowych zmianach w prawie emerytalnym. Na gorsze ma się zmienić system naliczania odpraw i premii. Według gazety, rząd ma ogłosić projekt w październiku, by wszedł w życie 1 stycznia 2011 r.

dho2ph6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dho2ph6
dho2ph6