Trwa ładowanie...
Nie tylko Mikołaje i Śnieżynki. Przed świętami potrzebni pracownicy

Nie tylko Mikołaje i Śnieżynki. Przed świętami potrzebni pracownicy

Koniec roku to dla wielu z nas czas zwiększonych wydatków. Święta Bożego Narodzenia i Sylwester mogą mocno uszczuplić nasz portfel. Dlatego część osób szuka przed świętami dodatkowego źródła zarobku. I wcale nie musi być to chodzenie po centrum handlowym w stroju Mikołaja lub Śnieżynki.
Share
d4iagmo

Popyt na pracowników związany ze świętami Bożego Narodzenia w pierwszej kolejności zwiększył się u producentów. Musieli oni wytworzyć towary, które trafiły do sklepów, dlatego zatrudnili dodatkowych pracowników produkcyjnych i magazynowych.

Następnie zapotrzebowanie wzrosło wśród operatorów sklepów internetowych, firm logistycznych oraz firm kurierskich. Pracę mogli znaleźć łatwiej m.in. operatorzy wózków widłowych, kierowcy czy kurierzy.

d4iagmo

Wiele możliwości
W tej chwili zbliża się czas przedświątecznej gorączki. Nic dziwnego, że więcej rąk do pracy potrzebuje branża handlowa. Supermarkety oraz galerie handlowe przyjmują dodatkowe osoby do obsługi klientów i wykładania towarów.

W grudniu pracodawcy organizują spotkania wigilijne dla swoich pracowników - restauracje, a także firmy kateringowe będą miały większe zapotrzebowanie na kelnerów i kucharzy.

Na co stać Kowalskiego? Tak zmieniła się siła nabywcza Polaków

Na brak pracy w tym czasie nie powinni narzekać też animatorzy zatrudniani przy okazji organizacji rożnych wydarzeń. Ponadto w centrach handlowych i nie tylko pojawią się Mikołaje oraz Śnieżynki.

d4iagmo

Wyścig o pracownika trwa
- Największe firmy walkę o pracowników na okres przed świętami zapoczątkowały już jakiś czas temu. Rozpoczęły specjalne kampanie rekrutacyjne skierowane do tych, którzy tej pracy mogą poszukiwać. Odbywały się one w mediach lokalnych i społecznościowych. Pracownicy są zachęcani dodatkowymi premiami czy bonami towarowymi. W grę wchodzi również zatrudnianie studentów, którzy na co dzień nie pracują, ale w tym okresie są gotowi do podjęcia pracy - mówi Michał Dębski, kierownik oddziału w Randstad Polska.
Poza tym w znalezieniu dodatkowych pracowników może pomóc skorzystanie z usług agencji pracy, do których zgłaszają się osoby szukające zatrudnienia - nie tylko przed świętami.

d4iagmo

Podziel się opinią

Share
d4iagmo
d4iagmo