Trwa ładowanie...

Niecodzienna sytuacja w Krakowie. Wrzucił 100 tys. zł do puszek WOŚP

Anonimowy darczyńca wrzucił 100 tys. zł do dwóch puszek WOŚP na Rynku Głównym w Krakowie – przekazała szefowa krakowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Edyta Biel. Mężczyzna przyznał wolontariuszkom, że pieniądze te zbierał przez trzy lata. Z czasem wyjaśniło się, kim on jest.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Anonimowy darczyńca wrzucił 100 tys. zł do puszek w Krakowie (zdj. ilustracyjne)32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Anonimowy darczyńca wrzucił 100 tys. zł do puszek w Krakowie (zdj. ilustracyjne)Źródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d7xm7wq
d7xm7wq

Artykuł zaktualizowany 29 stycznia 2024 r.

Trwa 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zbiera pieniądze na "Płuca po pandemii". Wolontariusze zbierają datki w większości miejscowości w Polsce, jak również w wielu krajach na świecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy Polacy wesprą w tym roku WOŚP?

100 tys. zł do puszek WOŚP w Krakowie

Wyjątkową historię przeżyły dwie wolontariuszki kwestujące w Krakowie. Zaczęła się od podejścia do nich mężczyzny, który chciał przekazać datek na WOŚP.

Ten pan podszedł do wolontariuszek, które były na Rynku z golden retrieverami, psami zaangażowanymi w akcję WOŚP. Powiedział, że zbierał pieniądze przez trzy lata, aby uzbierać okrągłą sumę. Zaczął wkładać po stówkach do jednej puszki. Pieniądze nie zmieściły się, więc potrzebna była druga puszka – przekazała Edyta Biel.

Po przeliczeniu pieniędzy w sztabie WOŚP okazało się, że w jednej puszcze było 23 tys. 998 zł i 46 gr, a w drugiej – 76 tys. 367 zł, 52 gr (łącznie znalazło się w nich 100 tys. 365 zł 98 gr). Mężczyzna przekazał ogromny datek w banknotach o nominale 100-złotowym.

d7xm7wq

Z czasem jednak wydało się, kim był ów pan. Jak podaje serwis pudelek.pl, był to youtuber Budda w przebraniu. Stało się to jasne po tym, jak udostępnił filmik z przekazania pieniędzy wolontariuszkom.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W samym Krakowie w niedzielę kwestuje 8 tys. wolontariuszy. Zbiórkom towarzyszą różnorodne wydarzenia w całym mieście. Z wieży mariackiej hejnalista wygrywa co godzinę (od godz. 12.30 do godz. 19.30) hymn WOŚP – melodię "Karnawału" Voo Voo. Ostatnia melodia hymnu zabrzmi z wieży o godz. 20.05. Na Rynku Głównym do włączenia się w WOŚP zachęca także grupa golden retrieverów towarzysząca wolontariuszom.

Pieniądze zebrane podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych.

Podczas ubiegłorocznego finału WOŚP wolontariusze tylko w Krakowie zebrali prawie 4 mln zł, a w całej Polsce – ponad 243 mln zł. W tym roku WOŚP w trakcie akcji jak dotychczas udało się zebrać 175,4 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7xm7wq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7xm7wq