Trwa ładowanie...
d3be5nx

Niedziela handlowa 16 grudnia - czy dziś sklepy są otwarte?

W związku z ustawa o zakazie handlu w niedzielę, zakupy możemy zrobić najczęściej w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Grudzień jest jednak wyjątkiem. Z uwagi na Święta Bożego Narodzenia niedziela handlowa przypada w tym miesiącu częściej. Podpowiadamy czy dziś sklepy są otwarte.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziela handlowa 16 grudnia - czy dziś sklepy są otwarte?
Niedziela handlowa 16 grudnia - czy dziś sklepy są otwarte? (East News)
d3be5nx

Niedziela handlowa 16 grudnia - czy dziś sklepy są otwarte?

Na grudzień br. przypada 5 niedziel. W uwagi na Święta Bożego Narodzenia, aż cztery z nich będą niedzielami handlowymi. Tak jest również dziś. Dzisiejsza niedziela 16 grudnia, jest niedzielą handlową. Wszystkie sklepy, galerię handlowe oraz supermarkety będą czynne według ustalonych godzin otwarcia.

Niedzielny zakaz handlu

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuję od stycznia tego roku. Niedzielami handlowymi pozostają zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. W pozostałe nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów w Polsce. Wyjątkami pozostają miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

d3be5nx

Zgodnie z projektem ustawy w niedzielę zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. magazynowanie, logistyka, przeładunki i dystrybucja. Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. stacje benzynowe, apteki, piekarnie, kwiaciarnie oraz sklepy związane z obsługą turystów. Do tej listy dołączają również punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Od stycznia 2019 r. zakaz zostanie zaostrzony i zakupy będzie można zrobić jedynie w ostatnią niedzielę w miesiącu. Z początkiem 2020 r. wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

d3be5nx

Podziel się opinią

Share
d3be5nx
d3be5nx