Trwa ładowanie...

Niedziela "półhandlowa". Smutne obrazki w galeriach

Pojedyncze osoby snujące się po korytarzach to wszystko, co można było zaobserwować w galeriach w pierwszą w tym roku niedzielę handlową. A w zasadzie pół-, czy może nawet ćwierćhandlową. Otwarte były bowiem tylko nieliczne sklepy.

Share
Tak wyglądała galeria Blue City w Warszawie w pierwszą w tym roku  niedzielę handlową
Tak wyglądała galeria Blue City w Warszawie w pierwszą w tym roku niedzielę handlową
d343ize

Ta niedziela jest dla handlu wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że to pierwszy taki dzień w tym roku kalendarzowym. Bardziej z tego względu, że jest to jednocześnie ostatni dzień obostrzeń w handlu.

Paradoksalnie więc mamy do czynienia z niedzielą handlową, gdy spora część handlu działać nie może. Bo poza sklepami spożywczymi, meblowymi, budowlanymi oraz drogeriami czy aptekami nie może działać nikt.

d343ize

Widać to w warszawskim centrum Blue City. W głównym holu galerii dało się spotkać zaledwie kilka osób. Zdjęcia przysłała nam jedna z naszych czytelniczek przez platformę dziejesię.

Wylicytuj weekend w domku. Money.pl gra z WOŚP

Większość z nich zamiast chodzić po sklepach siedziała na ławkach. Zapewne w oczekiwaniu na bliskich, którzy w tym czasie robili zakupy.

WP
Źródło: WP

Ale nawet w kilku otwartych sklepach nie było szturmu. W drogerii między półkami dało się dostrzec pojedynczych klientów. Tłumów nie było nawet w Ikei, która jest przecież "mekką" Polaków w niemal każdy weekend.

WP
Źródło: WP

To efekt kończącego się 31 stycznia lockdownu dla większości sklepów, zlokalizowanych w galeriach handlowych. Mowa tu przede wszystkich o sieciach odzieżowych, ale również wyspach handlowych czy sklepach obuwniczych i sportowych.

d343ize

Od poniedziałku będą one mogły działać w reżimie sanitarnym. Przedstawiciele galerii apelują do rządu, by poszkodowanym branżom niejako "oddał" niewykorzystaną niedzielę handlową i zaplanował dodatkowy taki dzień w najbliższym czasie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d343ize

Podziel się opinią

Share
d343ize
d343ize