Trwa ładowanie...

Niedziele handlowe. Czy jutro 9 czerwca sklepy będą otwarte?

W nowym roku niedziele handlowe z uwagi na zakaz handlu przypadają zdecydowanie rzadziej. Sprawdź, czy jutro 9 czerwca zrobisz zakupy.

Niedziele handlowe. Czy jutro 9 czerwca sklepy będą otwarte?Źródło: iStock.com
d315usf

Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy jutro 9 czerwca sklepy będą otwarte?

W 2019 r. niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy dotyczącej zakazu handlu. Obecnie zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca.

Najbliższa niedziela 9 czerwca jest więc niedzielą niehandlową. Tego dnia nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów, supermarketów oraz galerii handlowych.

Niedziele niehandlowe - czerwiec 2019:

  • 2 czerwca
  • 9 czerwca
  • 16 czerwca
  • 23 czerwca

Niedziela handlowa - czerwiec 2019:

  • 30 czerwca
d315usf

Zobacz: Efekt zakazu handlu. Obroty w sklepie 8 razy wyższe

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Zmiany w 2020 r.

Obecnie zakupy zrobimy najczęściej jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkiem są te, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

Zgodnie z ustawą, we wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. logistyka, dystrybucja, przeładunki i magazynowanie.

Wyłączone z zakazu są np. sklepy związane z obsługą turystów, apteki, piekarnie, kwiaciarnie oraz stacje benzynowe. Do wyżej wymienionych dołączają równie punkty zlokalizowane na lotniskach i dworcach.

d315usf

Jak informowaliśmy na początku kwietnia, odsetek osób popierających zakaz handlu zmniejsza się.

Zakazu handlu we wszystkie niedziele popiera tylko 32 proc. badanych, podczas gdy w listopadzie 2018 roku było ich 35 proc. - wynika z badań Maison&Partners na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Resort przedsiębiorczości twierdzi jednak, że żadne zmiany w ustawie o zakazie handlu nie są potrzebne. Zgodnie z zapowiedziami od 2020 r. wszystkie niedziele będą wolne od handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d315usf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d315usf