Trwa ładowanie...
d1qjvwl
d1qjvwl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemcy/ W Hanowerze rozpoczęły się targi teleinformatyczne CeBIT

W Hanowerze w niedzielę rozpoczęły się największe na świecie targi teleinformatyczne CeBIT. Kanclerz Niemiec Angela Merkel apelowała o współpracę z Chinami, zastrzegając, że warunkiem jest przestrzeganie zasad. Chiny są w tym roku krajem partnerskim targów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1qjvwl

"Przedsiębiorstwa i inwestorzy chcą wiedzieć, w jakich warunkach ramowych będą działali. Pragną obliczalności, solidności i równego traktowania różnych podmiotów w naszych krajach" - powiedziała Merkel podczas uroczystego otwarcia targów w stolicy Dolnej Saksonii - Hanowerze.

"Chcemy poprawić i zintensyfikować kooperację z Chinami w dziedzinie gospodarki 4.0 i bezpieczeństwa" - zadeklarowała szefowa niemieckiego rządu.

Chiński wicepremier Mai Kai oświadczył, że jego kraj jest gotowy do usunięcia wszelkich przeszkód utrudniających powstanie globalnego rynku. Opowiedział się za stworzeniem międzynarodowego systemu bezpieczeństwa w dziedzinie teleinformatycznej.

d1qjvwl

Prezes Stowarzyszenia Firm Branży IT Bitcom Dieter Kempf ostrzegł niemieckich przedsiębiorców przed zwlekaniem z cyfryzacją ich firm. "Kto nie ustawi zwrotnic w kierunku przyszłości, ten szybko zniknie z rynku" - powiedział Kempf.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji CeBIT jest digitalizacja i tworzenie sieci łączących maszyny i urządzenia zarówno w procesie produkcji, jak i w życiu codziennym.

Bitcom przewiduje, że obroty w niemieckiej branży teleinformatycznej w tym roku wzrosną o 1,5 proc. do 155,5 mld euro. "Digitalizacja napędza rynek" - powiedział agencji dpa szef Bitcom Kempf. Targi potrwają do najbliższego piątku. (PAP)

lep/ ro/

d1qjvwl

Podziel się opinią

Share
d1qjvwl
d1qjvwl