Trwa ładowanie...
d1yilr1

Niemiecka spółka Ciechu zawarła porozumienie z Commerzbankiem

21.8.Warszawa (PAP) - W ramach porządkowania struktury długu w grupie Ciech, Soda Deutschland Ciech porozumiała się z Commerzbankiem w sprawie uchylenia naruszeń wskaźników...

Share
d1yilr1

21.8.Warszawa (PAP) - W ramach porządkowania struktury długu w grupie Ciech, Soda Deutschland Ciech porozumiała się z Commerzbankiem w sprawie uchylenia naruszeń wskaźników finansowych kredytu na 75 mln euro zawartego w styczniu 2008 roku - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

"Commerzbank utrzyma swoje zaangażowanie w Soda Deutschland Ciech i zobowiązał się, że nie wypowie całości, ani żadnej części uzgodnień kredytowych. Porozumienie jest wiążące do 30 października 2009 roku" - napisano w komunikacie prasowym

Ciech informuje, że deklaracja Commerzbanku jest etapem dostosowania zadłużenia niemieckiej firmy do zmienionych warunków rynkowych.

"Działania te mają na celu utrzymanie długoterminowego zaangażowania banku i zapewnienie spółce stabilnego źródła finansowania. Proces powinien zostać zakończony do końca października 2009 roku - komentuje cytowany w informacji prezes Ciechu, Ryszard Kunicki.

d1yilr1

Do spółki Soda Deutschland Ciech należą niemieckie sodowe Sodawerk Stassfurt. Niemiecka spółka jest w 100 proc. zależna od Ciechu.

Zawarcie umowy z Commerzbankiem nie jest pierwszym działaniem, jakie grupa podjęła w celu uporządkowania swojej struktury zadłużenia.

Już wcześniej bowiem, bo w połowie sierpnia Ciech i spółki z grupy złożyły bankom finansującym oświadczenie, w którym zobowiązały się, że bez ich zgody nie będą m.in: zwiększać zadłużenia, zbywać aktywów oraz że zarząd Ciechu nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy.

W związku tym z oświadczeniem banki podpisały między sobą umowę o utrzymaniu status quo przy finansowaniu grupy Ciechu.(PAP)

pif/ ana/

d1yilr1

Podziel się opinią

Share
d1yilr1
d1yilr1